3x a dosť - tri postrehy na každý týždeň

Autor: Vladimír Palko ml. | 10.8.2011 o 10:29 | (upravené 10.8.2011 o 10:36) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2204x

Doma aj vo svete sa dejú veci, ktoré sú hodné komentára - dlhšieho, či kratšieho. Tento týždeň je to nátlak na ratingové agentúry, nepokoje v Británii a jedna smutná udalosť zo športu.

1. Približne pred mesiacom sa súdružka Radičová rozčuľovala, že ratingové agentúry neupozornili v dostatočnom predstihu na zlú finančnú situáciu Grécka. Zabudla ale, že Gréci v danej veci dlhodobo klamali Európsku úniu – a preto jeho pád prišiel nečakane. Nie je jej poradcom náhodou Rado Baťo, bývalý novinár, dokonca šéfredaktor ekonomického týždenníka, venujúceho sa ekonomike? Buď je jeho schopnosť radiť premiérke veľmi malá, alebo sa mu prihodilo to, čo mnohým novinárom pred ním... V dnešných dňoch sa ratingové agentúry sa stali tŕňom v oku štátov, ktoré sú zadlžené. Postup Radičovej zopakoval Barack Obama, ale najďalej zašli talianske firmy, ktoré poštvali na ratingové agentúry prokuratúru, ktorá začala ich vyšetrovanie...

 

2. Nepokoje v Británii. S trochou sarkazmu možno povedať, že Briti len žnú svoju multikulti úrodu, ktorú si zasiali. Tak, ako ju pred pár rokmi žali Francúzi a najbližšie budú žať... kto vie. Celú tragédiu podčiarklo vyjadrenie britskej ministerky vnútra Theresy Mayovej: „My v Británii poriadok neudržiavame vodnými delami, ale spolupracujeme  s komunitami,“. Pani ministerka, vidím, že ste tá správna osoba na správnom mieste a že ste ochotná brániť zdravie a majetok svojich spoluobčanov a voličov naozaj s maximálnym nasadením. Aj keď po druhom pohľade - som rád, že nežijem v krajine, kde sa o bezpečnosť staráte Vy...

 

3. Minulý týždeň zomrel Robert Bakalář – športový komentátor a „hlas“ Tour de France. V podstate jediný človek, ktorý ma dokázal udržať v niektoré dni 5 hodín pred televíznou obrazovkou. Le Tour už nikdy nebude tým, čím bývala.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?