Malá bitka vyhratá

Autor: Vladimír Palko ml. | 7.11.2012 o 12:01 | (upravené 7.11.2012 o 12:09) Karma článku: 13,46 | Prečítané:  2994x

Poslanci NRSR dnes odmietli registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia. S potešením konštatujem, že na Slovensku má ešte väčšina volených zástupcov schopnosť rozoznať návrh naozaj veľmi nešťastného zákona. Netreba sa však radovať predčasne, nič nie je uzavreté.

Strana Smer je aj v tomto prípade dvojtvárna a necháva si otvorené zadné dvierka. Na jednu stranu nepodporila registrované partnerstvá, na druhú stranu však neodmietla zriadenie zbytočného Výboru pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb. Robert Fico pokračuje v tradícii zavedenej Ivetou Radičovou a Úrad vlády je naďalej hlavným partnerom týždňového filmového festivalu Inakosti s filmami s LGBT tematikou. Že sa Fico hlási k homosexualizmu je v poriadku, každý sa k niečomu hlásime. Ale keď je festival (t. j. oslava) financovaný z peňazí daňových poplatníkov (konkrétne z Maďaričovho ministerstva kultúry), je na mieste otázka, aký je prínos takejto oslavy pre spoločnosť. Obávam sa, že žiadny, a ak, tak kontraproduktívny. Argumentácia homolobby je dlhodobo postavená len na neustálom označovaní akýchkoľvek kritikov homosexualizmu za homofóbov či spiatočníkov a vydupávaní si nadštandardných práv na úkor väčšiny.

Registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia boli, sú a budú vstupnou bránou pre manželstvá a adopcie detí homosexuálov. V mnohých západných krajinách nezostali iba pri tom, ale posunuli ochranu práv LGBT osôb do trestnoprávnej roviny, a napr. vo Veľkej Británii už nemôžte ani verejne nesúhlasiť s adopciami, či homomanželstvami, pretože budete čeliť štátnej perzekúcii (pokuty, väzenie). Poslankyňa Lucia Nicholsonová ostatne len potvrdila, že podobné zákony by si vedela predstaviť aj u nás, keď svojim "spiatočníckym" odporcom v parlamente nezabudla rozhorčene pripomenúť, že na Západe by už za svoje slová sedeli v base. Toť predstava slobody slova liberálnej poslankyne.

Pani poslankyni odporúčam sústrediť sa na hlasovaciu disciplínu poslancov vlastnej strany a do budúcna ju ubezpečujem, že vždy, keď SaS predloží zákon o registrovaných partnerstvách, budeme my "spiatočníci" stáť vonku pred parlamentom a pokojne protestovať, tak, ako pred dvoma mesiacmi. Na zhromaždení som mimochodom uviedol, že náš protest nie je namierený proti homosexuálom ako takým, ale proti prenasledovaniu, aké by kritikom homosexualizmu radi dopriali Nicholsonová, Schlesinger a spol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?