Počuvjajme radijo a la Viskupič & Kolopič

Autor: Vladimír Palko ml. | 7.2.2013 o 11:06 | Karma článku: 14,49 | Prečítané:  2490x

Tak nám vraj Smer ide predpisovať ďalšie istoty! Napríklad, koľko slovenskej hudby potrebuje priemerný Slováčisko na to, aby sa naisto nezbláznil z toho amerikánskeho "volského trusu". A nielen Jariabek s Maďaričom čechrajú pierka. Zákon predkladá liberál Viskupič, hlasy podpory sa ozývajú od liberála Grexu. Žeby konečne téma, na ktorej sa zhodnú všetci?

Páni Grexa a Viskupič majú tendenciu husto kritizovať Hranola Kolopiča, keď sa so svojimi kolesíkmi snaží niečo zregulovať. Neexistuje, aby im ten hnusný komunista červený niečo prikazoval, fuj!
Avšak direktívne nariaďovať normy slovenským podnikateľom v rádiách, koľko a akej hudby musia hrať, inak pokuta, to je niečo iné! Dobré! Progresívne! Pre nich dvoch. Grexovi to pomôže vo vlastnom biznise, Viskupič sa konečne zviditeľní trošku divnou, ale predsa témou. Nech žijú regulácie a normy! Ale len v tomto prípade. Keď zas Hranol Kolopič bude chcieť niečo normovať, tvrdo proti nemuuuuu!

Toľko k dvojitému metru niektorých slovenských politikov.

Viskupič tiež argumentuje, že vo veľa krajinách už takýto, alebo podobný zákon majú. To však ešte neznamená, že je to zákon dobrý. Netreba bezhlavo preberať všetko, čo ľuďom nanútia niekde inde.

Nakoniec, chlapci naši fantastickí poslaneckí asi zabudli (nechce sa mi veriť, že by nevedeli), že každý človek, keď má chuť na slovenskú, alebo českú produkciu, môže preladiť na rádio Hey (po rebrandingu Anténa voľačo...), ktoré hrá výlučne onú muziku. Hey dosahovalo v roku 2011 počúvanosť približne 1,5%. Takže toľko k dopytu slovenskej hudby u slovenských poslucháčov. Kolopičovci s Viskupičovcami sú však asi presvedčení, že si ľudia nedokážu sami preladiť rádio....


PS: Internety killed the radio staaaar...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?