Umelé vytváranie nedostatku parkovacích miest v Starom meste

Autor: Vladimír Palko ml. | 15.3.2013 o 13:14 | (upravené 15.3.2013 o 13:31) Karma článku: 13,63 | Prečítané:  1479x

Parkovacích miest v centre mesta je málo. Starostka Tatiana Rosová a mestské zastupiteľstvo v spolupráci s Mestskými papučkármi robia všetko pre to, aby ich bolo ešte menej.

V Starom meste vyše roka platí nariadenie, že sa nesmie parkovať na žiadnom mieste, ktoré nie je označené ako parkovacie. Nedostatok parkovacích miest však núti obyvateľov parkovať aj na nevyznačených miestach. Napríklad na jednosmernej Múzejnej ulici (a ďalších miestach), kde sa dá pohodlne parkovať na oboch stranách cesty. Lenže parkovacie miesta sú vyznačené iba na jednej strane, na druhej, pod stromami, nie sú. Pritom by mohli, stačilo by na tie miesta nakresliť zopár čiar. Ľudia tam parkujú desaťročia a autá tam neprekážajú.

Lenže čo urobili Mestskí papučkári? Približne pred dvoma mesiacmi sa začali sústrediť na túto ulicu a ľudí zvyknutých tu parkovať začali masívne papučkovať. Namiesto aby uľahčili život návštevníkom a obyvateľom priľahlých ulíc, im život sťažili, pretože namiesto zaniknutých miest neboli vytvorené nové.

Vážená pani starostka Rosová, problémy s parkovaním by sa nemali riešiť rušením existujúcich parkovacích miest. Vzniká potom podozrenie, že sa počet miest umelo znižuje, aby:
1. sa získali peniaze od ľudí, ktorí zaparkujú tam, kde boli desaťročia zvyknutí parkovať, ale zrazu nemôžu kvôli nedomyslenému a tým pádom nezmyselnému nariadeniu;
2. sa podporila argumentácia v prospech výstavieb podzemných parkovísk, pričom tie existujúce sú väčšinou poloprázdne.

Pani starostka, Váš zámer vyhnať autá z ulíc Starého mesta v prospech firiem prevádzkujúcich a stavajúcich podzemné garáže je veľmi priehľadný. Musím Vás upozorniť, že umelé vytváranie nedostatku parkovacích miest nie je pre obyvateľov a návštevníkov Starého mesta riešením. Ľudia chcú parkovať za čo najnižšiu cenu, resp. po 16:00 zadarmo, pretože si platia vysoké dane a čakajú, že za ne dostanú aj adekvátny servis. Nechcú platiť navyše peniaze súkromníkovi, ktorému Vy nadháňate zákazníka z pozície moci. A je jedno, či sú to cezpoľní, ktorí si byt prenajímajú (pretože aj majiteľ prenajímaného bytu platí dane), rezidenti, alebo návštevníci Starého mesta.

Pani starostka, vyzývam Vás, aby ste namiesto umelého vytvárania problémov, zvyšovania cien (za ktoré občan nedostane NIČ navyše) a buzerácie občanov platiacich vysoké dane Mestskými papučkármi venovali svoju energiu riešeniu skutočných problémov obyvateľov Starého mesta. Začať môžete vytvorením piatich parkovacích miest na Múzejnej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?