Kádrováci

Autor: Vladimír Palko ml. | 9.8.2013 o 11:26 | (upravené 9.8.2013 o 11:43) Karma článku: 12,12 | Prečítané:  2834x

Ján Čarnogurský poskytol rozhovor časopisu Extraplus. Čiže médiu, s ktorým sa názorovo rozchádza. V rámci slušnosti ho neodmietol a prezentoval svoje názory, tak, ako pre každé médium. Médiá, najmä denník SME, zareagovali hystericky.

Áno, niekoho môže rozčúliť, že dovolil Pavlovi Kapustovi, aby mu kládol otázky. Ale veď nikto nebojoval v 90. rokoch proti mečiarovskej "žurnalistike" viac, ako on. Snáď si môže dovoliť byť dnes veľkorysý voči názorovému oponentovi.

V rozhovore Ján Čarnogurský jasne odsúdil deportácie slovenských Židov ako zločinné. Ako právny expert, ktorý robil v roku 1971 rigoróznu prácu na tému Rasové zákonodarstvo Slovenského štátu, to vždy tvrdil a tvrdí. Tiež tvrdo kritizoval viaceré kroky Tisovej vlády.

Ak sa ktokoľvek nechce spájať s menom Čarnogurský, nech tak nerobí. Pravdou zostáva, že Čarnogurský, Mikloško a ďalší disidenti boli za komunistickej totality prví, ktorí sa slovenským Židom vejne ospravedlnili za deportácie.

Denník SME v súvislosti s rozhovorom pre Extraplus položil Jánovi Čarnogurskému niekoľko otázok. Jeho odpovede hrubo dezinterpretoval a Ján Čarnogurský sa musel ohradiť.


Na záver len toľko: Milí zlatí kádrováci, ak je jediným vašim argumentom oháňanie sa komunistickým pseudopojmom "klérofašizmus" a vytrhávanie Čarnogurského slov z kontextu, tak ste naozaj klesli veľmi, ale veľmi hlboko.

 

Autor je členom volebného štábu Jána Čarnogurského.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?