Špina, bezpečnosť a tichá(?) koalícia SMER - SDKÚ v Starom meste

Autor: Vladimír Palko ml. | 11.11.2014 o 14:01 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1625x

Ako súvisí špina v Starom meste s bezpečnosťou tejto mestskej časti? A čo s tým má Smer a SDKÚ? Sú ako prepojené nádoby, navzájom sa ovplyvňujú.

Typická situácia na Kollárovom námestí - v piatok si rôznorodé skupinky "návštevníkov" Starého mesta pomýlia námestie s krčmou. Počas popíjania obťažujú okoloidúcich a nakoniec po sebe zanechajú bordel v podobe plastových a sklenených fliaš či odpad rôzneho druhu.

Odpad na námestí zostane celý víkend, až do pondelka. Dva dni musia obyvatelia znášať špinu a črepy, čo je nepríjemné obzvlášť pre psíčkarov a ich miláčikov. Že na také miesto nezoberiete svoje deti, je samozrejmé. Požívanie alkoholu na verejnosti som ochotný do istej miery tolerovať. Nevadí mi, keď ľudia popíjajú aj vonku. Vadí mi, keď obťažujú okoloidúcich a obyvateľov nevhodným správaním, hlukom a neporiadkom, ktorý po sebe nechajú.

Pred dvoma týždňami na rozpadajúcom sa Námestí slobody prepadol v noci neznámy páchateľ s nožom okoloidúceho. Že unikol iba s rezným poranením, je šťastím. Námestie slobody má zlú povesť a aj preto tam vidia rôzne živly vhodnú pôdu nielen pre lúpežné prepadnutia.
Aby sa tak nedialo, platíme si aj mestskú políciu. Tú na kritických miestach, ktoré musia mať z dlhodobého hľadiska zmapované, nevídať. Mestská polícia musí začať intenzívnejšie hliadkovať na notoricky problémových miestach, aby sa zmenila ich povesť a ľudia sa mohli vo svojom meste cítiť bezpečne.
Bude nutné jej rady posilniť, čo by nemal byť problém po získaní financií zrušením nevýhodných upratovacích, odťahovacích, majetkových, či televíznych biznisov. Prípadne odvolaním hliadok, asistujúcich súkromnej parkovacej službe.
Nedá mi nespomenúť, ako sa v tzv. bašte pravice vytvorila tichá spolupráca Smeru a SDKÚ. Od leta pozorujem, ako Martin Borguľa (SMER) s Táňou Rosovou (SDKÚ) v tandeme organizujú rôzne podujatia. Od "Leta v Medickej záhrade", cez akcie pre seniorov až po spoločné odpočty s M. Ftáčnikom. Túto politickú náklonnosť vôbec netaja a jej logickým vyústením bolo nekandidovanie Borguľu na funkciu starostu Starého mesta.

Už o pár dní sa budem spolu s ostatnými staromešťanmi rozhodovať, či si zvolíme tichú koalíciu SMERu a SDKÚ-DS, alebo zmenu. Prajem nám všetkým, aby sme sa rozhodli správne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?