Špina, bezpečnosť a tichá(?) koalícia SMER - SDKÚ v Starom meste

Autor: Vladimír Palko ml. | 11.11.2014 o 14:01 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1620x

Ako súvisí špina v Starom meste s bezpečnosťou tejto mestskej časti? A čo s tým má Smer a SDKÚ? Sú ako prepojené nádoby, navzájom sa ovplyvňujú.

Typická situácia na Kollárovom námestí - v piatok si rôznorodé skupinky "návštevníkov" Starého mesta pomýlia námestie s krčmou. Počas popíjania obťažujú okoloidúcich a nakoniec po sebe zanechajú bordel v podobe plastových a sklenených fliaš či odpad rôzneho druhu.

Odpad na námestí zostane celý víkend, až do pondelka. Dva dni musia obyvatelia znášať špinu a črepy, čo je nepríjemné obzvlášť pre psíčkarov a ich miláčikov. Že na také miesto nezoberiete svoje deti, je samozrejmé. Požívanie alkoholu na verejnosti som ochotný do istej miery tolerovať. Nevadí mi, keď ľudia popíjajú aj vonku. Vadí mi, keď obťažujú okoloidúcich a obyvateľov nevhodným správaním, hlukom a neporiadkom, ktorý po sebe nechajú.

Pred dvoma týždňami na rozpadajúcom sa Námestí slobody prepadol v noci neznámy páchateľ s nožom okoloidúceho. Že unikol iba s rezným poranením, je šťastím. Námestie slobody má zlú povesť a aj preto tam vidia rôzne živly vhodnú pôdu nielen pre lúpežné prepadnutia.
Aby sa tak nedialo, platíme si aj mestskú políciu. Tú na kritických miestach, ktoré musia mať z dlhodobého hľadiska zmapované, nevídať. Mestská polícia musí začať intenzívnejšie hliadkovať na notoricky problémových miestach, aby sa zmenila ich povesť a ľudia sa mohli vo svojom meste cítiť bezpečne.
Bude nutné jej rady posilniť, čo by nemal byť problém po získaní financií zrušením nevýhodných upratovacích, odťahovacích, majetkových, či televíznych biznisov. Prípadne odvolaním hliadok, asistujúcich súkromnej parkovacej službe.
Nedá mi nespomenúť, ako sa v tzv. bašte pravice vytvorila tichá spolupráca Smeru a SDKÚ. Od leta pozorujem, ako Martin Borguľa (SMER) s Táňou Rosovou (SDKÚ) v tandeme organizujú rôzne podujatia. Od "Leta v Medickej záhrade", cez akcie pre seniorov až po spoločné odpočty s M. Ftáčnikom. Túto politickú náklonnosť vôbec netaja a jej logickým vyústením bolo nekandidovanie Borguľu na funkciu starostu Starého mesta.

Už o pár dní sa budem spolu s ostatnými staromešťanmi rozhodovať, či si zvolíme tichú koalíciu SMERu a SDKÚ-DS, alebo zmenu. Prajem nám všetkým, aby sme sa rozhodli správne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?