Obyčajný klamár

Autor: Vladimír Palko ml. | 16.2.2012 o 14:28 | (upravené 16.2.2012 o 15:05) Karma článku: 15,93 | Prečítané:  7370x

Igor Matovič sa stal v posledných týždňoch synonymom klamára. Za niekoľko dní dokázal podviesť svojich partnerov, klamať na tlačovkách, v diskusiách, na svojom blogu, aj v rozhovoroch pre médiá. A nielen to. Pokúsil sa podlým spôsobom očierniť dobré meno ľudí, ktorí mu pomohli zostaviť kvalitnú kandidátku, o ktorej bez nich mohol iba snívať. Zároveň sa používaním lži ako pracovnej metódy priblížil Vladimírovi Mečiarovi.

S Igorom Matovičom som sa zoznámil v novembri 2010. Na jar 2011 sme sa náhodne stretli a v debate mi povedal, že chce vytvoriť alternatívu pre slušných politikov typu Palko a Mikloško. Vymenili sme si telefonické kontakty. O necelého pol roka, ráno po páde vlády, mi Matovič zavolal a začal sa zaujímať, či má KDS záujem o spoluprácu s ním, a približne týždeň som robil prostredníka medzi ním a KDS.

Fakt č. 1: Igor Matovič dlhodobo a iniciatívne plánoval oslovenie KDS.

Problémy s Matovičom prišli čoskoro. Ešte ani neboli poriadne uzatvorené dohody a už sa na Markíze vyjadroval v tom zmysle, že vzal na kandidátku KDS a OKS z ľútosti. KDS vtedy takmer odstúpilo z tejto spolupráce.

Igor Matovič mal zásadný problém. Nevedel získať na kandidátku seriózne osobnosti. Problém zaňho museli riešiť OKS (vďaka nej získal jednotku M. Mojžiša), a KDS (presvedčenie dvojky kandidátky Š. Bučka). Potom sa to už nejako rozbehlo a aj vďaka Jozefovi Špirkovi, ktorého prvý krát na jednanie priviedol sám Matovič (nie OKS, ako sa snaží podsúvať), začala kandidátka a jej program získavať reálne kontúry.

Fakt č. 2: Bez KDS a OKS by nemal Igor Matovič serióznu kandidátku.

Fakt č. 3: Igor Matovič dotiahol na jednanie Jozefa Špirka a neskôr, keď vysvitlo, že sa jeho meno objavuje v Gorile nie práve v lichotivých súvislostiach, sa pokúšal túto spoluprácu zatajiť.

Seriózne problémy začali, keď prieskumy ukázali len malý nárast preferencií OĽ a “NO“. Igor Matovič si rýchlo zrátal, že s tak kvalitnou kandidátkou sa jeho obyčajné prívesky nemajú šancu prekrúžkovať. Preto oprášil tému detektoru. Ešte 25. januára sa pre médiá vyjadril, že nikoho nútiť ísť na detektor nebude, lebo by to bolo nefér, keďže im to nekládol ako podmienku. 30. januára už nútil všetkých kandidátov, aby na detektor šli. Keď odmietli, rozhodol sa zmeniť taktiku na deštrukčnú a na proteste Gorila II. 3. februára už stáli v dave Matovičovi ľudia s transparentom vyzývajúcim politikov, aby šli na detektor. Tento úskok potom Matovič neskôr použil ako argument v mediálnych výstupoch.

Fakt č. 4: Igor Matovič vyštval kandidátov OKS a KDS zo strachu, že sa neprekrúžkujú jeho obyčajní súputníci. Mimochodom, urobil tak zbytočne, pretože prieskumy agentúry Focus ukázali, že Obyčajní ľudia stúpali aj s KDS a OKS. Najnovší prieskum Polisu, reflektujúci odchod Mojžiša a spol. zas ukázal, že Matovič bude mať obrovské problémy sa do parlamentu vôbec dostať.

Po varovaní 6. februára a následnom odstúpení KDS, OKS a lídrov kandidátky 7. februára Igor Matovič na tlačovkách vypustil toľko klamstiev, že sa do tohto textu ani nezmestia. Vo svojich blogoch ich dostatočne uviedli páni z kandidátky Martin Mojžiš a Radovan Bránik. Prípadne je možné ich vidieť v záznamoch rôznych tlačových vystúpení. Preto uvediem iba jeden príklad, ktorý svedčí o lživej povahe a narušenej osobnosti Igora Matoviča.

Matovič na tlačovke 7. februára tvrdil, že nikdy nikomu nedal úplatok. Už na druhý deň vysvitlo, že bol prítomný udalosti, keď niekto z jeho rodiny dal úplatok lekárovi, ktorý mal operovať jeho otca. Nechcem súdiť nikoho, kto bol donútený dať doktorovi, alebo komukoľvek inému úplatok. Lenže Matovič, namiesto vyhlásenia, že ho to mrzí a bola to chyba, povedal pre aktuality.sk: „Išlo o hodiny a musel byť rýchlo operovaný, lebo mu išlo o život. Pritlačený k múru musíte lekárovi dať.

Myslíte, že človek, ktorý toto vypustí z úst, je pri zmysloch?

Myslíte, že človek, ktorý priznáva, že keď je pritlačený, tak dá niekomu úplatok, dokáže byť zodpovedným politikom?

Naozaj si myslíte, že človek, ktorý v podstate svojim voličom odporúča podplácať lekárov, je dôveryhodnou osobou?

Ja si to nemyslím. Igor Matovič by nielen že mal ísť na detektor lži s mnohými zaujímavými otázkami (tu je niekoľko z nich http://branik.blog.sme.sk/c/289528/Matovic-na-detektor.html ), Igor Matovič by mal absolvovať psychiatrické vyšetrenie a zverejniť jeho výsledky.

PS: Obyčajnému klamárovi a jeho cvičeným opičkám týmto prajem 11. marca 2012 krásnych 2,99 kg banánov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?