Deň zápasu za ľudské práva

Autor: Vladimír Palko ml. | 22.3.2012 o 14:31 | (upravené 22.3.2012 o 14:41) Karma článku: 14,79 | Prečítané:  3903x

Na Slovensku sú dve skupiny ľudí. Jedna z nich pokladá za základné ľudské právo právo ženy ísť na potrat, tá druhá zas ochranu života od jeho vzniku. Prvá skupina vychádza z marxistickej filozofie, druhá z filozofie kresťanskej. Tá marxistická bohužiaľ momentálne vyhráva.

Nechcené deti. Slovné spojenie, znejúce z úst všetkých tzv. „pro choice“ aktivistov vždy, keď sa snažia obhajovať zabíjanie nenarodených detí. Ženy vraj majú právo na potrat, aby sa ich dieťa náhodou nenarodilo „nechcené“. Naozaj je „nechcenosť“ dieťaťa argumentom, prečo ho zbaviť života pred narodením?

Minulý rok zomrelo momentálne najznámejšie „nechcené“ dieťa. Volalo sa Steve Jobs. Jeho biologickí rodičia ho nezabili, ako by im to dnes určite odporučili dnešní hľadači stále novších a bizarnejších „ľudských práv“. Jednoducho nemohli, lebo v roku 1955 boli potraty v USA zakázané a trestané. Jeho matka ho porodila, dala na adopciu a vyrástol z neho svetovo uznávaný, úspešný človek.

Aktivisti z rôznych vládami podporovanými organizáciami ako napr. Planned Parenthood (na SVK vedie ich pobočku Spoločnosť pre plánované rodičovstvo aktivistka Oľga Pietruchová), prevádzkujúcu sieť potratových kliník, nám cielene zamlčiavajú, akú veľkú deštrukciu znamená umelý potrat pre psychiku ženy. Zamlčiavajú riešenia, omnoho spoločensky únosnejšie a prínosnejšie. Adopcia a náhradné rodiny sú riešením. Mnohé staršie páry, ktoré čakali na „chcené“ deti, totižto prepásli vhodnú chvíľu. Existujú aj ženy, ktoré na potrat šli v mladosti, dnes by už dieťa chceli, ale už ho mať nemôžu, pretože ich organizmus umelý potrat nezvládol. Možnosť adopcie by určite privítali.

Ale niekomu nestačí ani liberálne zákonodárstvo, ktoré v Európe existuje. Vždy sa nájde „lekár“, ktorý je ochotný zabiť dieťa aj nelegálne. A uznať ako dôvod potratu napríklad nevyhovujúce pohlavie dieťaťa. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260007-britsti-lekari-provadeli-potraty-vyzadane-kvuli-pohlavi-plodu.html

V slovenských štatistikách z roku 2010 je uvedený údaj 16835 potratov, z čoho 4637 bolo spontánnych. Naozaj si môže Slovensko dovoliť zmariť vyše 12000 ľudských životov ročne? Na základe čoho?

„Pro choice“ aktivisti pri svojej agitácii zamlčiavajú, že potraty negatívne poznačujú demografickú krivku a hospodárstvo štátov, vrátane Slovenska. Kto sa ekonomicky postará o dôchodcov v budúcnosti? Podľa momentálneho západoeurópskeho vývoja legislatívy v prípade eutanázie, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani Hitlerovi tvorcovia programu T4, problém nepohodlných dôchodcov asi vyrieši Sodium pentothal.

Témy potratov sú iba časťou skladačky zo Západu prichádzajúcich problémov, ktoré bude treba riešiť. Je nutnosťou jasne a nahlas hovoriť, že sme za Slovensko, v ktorom majú miesto aj „nechcené“ deti. Oni totižto nie sú až tak nechcené, ako sa nám rôzne tety Oľgy snažia nahovoriť. Sú to možno budúci géniovia, akým bol aj Steve Jobs. Alebo baletky, inštalatéri, opatrovateľky, jednoducho deti, ktoré môžu vychovávať rodiny bez možnosti mať vlastné deti. Pretože tie deti sa o nich neskôr postarajú a budú prispievať aj na dôchodky nás ostatných. Aj na dôchodky tých marxistov, ktorí by ich najradšej videli v bioodpade.

V nedeľu 25. marca je Deň zápasu za ľudské práva. Ja si budem pripomínať najmä právo nenarodených detí na život.  

http://www.25marec.sk/o-kampani/videa/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?