Skutočný novoročný príhovor prezidenta hlavy štátu (pozor, humor!)

Autor: Vladimír Palko ml. | 3.1.2013 o 12:41 | (upravené 3.1.2013 o 13:10) Karma článku: 15,66 | Prečítané:  15516x

Tiež sa Vám zdalo, že hlas Starého Uja v novoročnom príhovore hovoril niečo úplne iné, než čo by sme boli ochotní uveriť, že dokáže vysloviť? Niektorí dokonca spochybnili pravosť identity prejavu Starého Uja a vyjadrili podozrenie, že jeho ústa sa neotvárali v zhode s vysloveným. Nemýlili sa. Podarilo sa mi získať skutočný originál nahrávky novoročného prejavu prezidenta hlavy štátu. Tu je jej prepis.

(tichý šepot) "Vážení spolu... ovčania. (pauza) Inak. Ľudia! V rokoch neustávajúcej krízy, negatívne ovplyvnenou Libanonskou zmluvou, sa aj ten odchádzajúci nepriaznivo odrazil na stave Slovenskej socialistickej republiky. Mám to tu za sebou biele na čiernom. Rok 2012 by sa dal nazvať rokom rozchodov.. podchodov... tedaaa, ehm... odchodov. Milan odišiel, Iveta odišla, na Seate mi spojka odišla. Ale bol to zároveň aj rok východov... či príchodov. Vyšiel, teda vlastne prišiel, opäť, k nám Robert, čo som ja ako praktický člen Smeru veľmi náhodne, názorne... jednoducho privítal. Odchádzajúci rok sa však niesol aj v mene čentéšov a všakovakých ďalších pľuhavstiev, ktorých sa môžete zbaviť len konzultáciou so šéfkou Ústavného údu, pardon, súdu. Všetkým, aj neprajníkom mojich nádorov, národov... názorov prajem, aby sa navzájom ľúbili tak, ako Česi ľúbia Slovákov, Slováci ľúbia Čechov a Bosna s Hercegovinou ľúbi Republiku srbskú, ako nám každoročne pripomína aj pápež Dominik XVI v Urbi et borby... bobry... no. Tiež si myslím, že Slovensko niekedy, žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku nám nie je až tak úplne, a to chvalabohu, najhoršie. V porovnaní so Severnou Kóreou a takým... Somálskom. Pokúsim sa trochu balansovať a ísť Vám prekladom.. príkladom. V rámci svojho hobby technologického vizionára som presadil, aby tie gúgle slúžili na rozhovory cez internety. Na tento rok predpovedám dynamický vzostup denníka RSS, o čom sa budete môcť presvedčiť už v čase letných dovoleniek v nádherných srbských prímorských letoviskách. Zároveň si dávam ďalší veľký záväzok - na medzinárodnej úrovni presadiť prelomovú zmenu v kalendári zavedením časovej jednotky "skoro rok", ktorá by mala "takmer 400 dní". A ľudia! Do nového roku Vám prajem, že ak chcete byť ako ja, začnite od seba!" (viaczmyselný šeplavý smiech, Starý Ujo odchádza).

(Trubač nahlas) "Výborne, pán prezident!" (Trubač potichu) "To je ale starý (samocenzuruje sa)!"


PS: Pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky týmto ďakujem Vladimírovi Mečiarovi za uvedenie metódy uvádzania zdroja spôsobom "našiel som na stole" do praxe. Tak sa totiž novoročný prejav prezidenta hlavy štátu dostal aj ku mne.

PS1: Priznám sa, že mám problém zaradiť prejav do nejakej rubriky. Neviem, či patrí do auto.sme, veda.sme, cestovanie.sme, hokej.sme, alebo pocitace.sme.sk. Nakoniec ho dávam do kolonky nádory, národy... názory, pretože v nich odznejú právne názory. Pardon, nádory. Takžeee... budiž primar.sme.sk! :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?