Protinožci na hlavu

Autor: Vladimír Palko ml. | 9.1.2013 o 11:58 | (upravené 9.1.2013 o 12:10) Karma článku: 8,18 | Prečítané:  1145x

Austrália má problém. Je tam vraj také teplo, až im farby nestačia. Spomínate si na Jana Wericha v rozprávke Byl jednou jeden král? "Hloupá květeno!", kričal, keď sa príroda vysmievala jeho sebastrednosti. Dnes sa príroda tak trochu vysmieva austrálčanom a trápi ich vysokými teplotami. Nie, že by vysoké teploty v Austrálii boli niečim neobvyklým. A ich volení zástupcovia konajú podobne ako Král Já I. Chcú bojovať, dobre počujete, bojovať proti klimatickým zmenám.

Povedzme si niečo o CO2 v ovzduší. Voľne dostupné zdroje tvrdia, že stačí výbuch jednej väčšej sopky (napr. Mount St. Helens v r. 1980) aby vyprodukoval niekoľkonásobné množstvo skleníkových plynov, ako celé ľudstvo za celú svoju existenciu. Menšie sopky vybuchujú pomerne často a ich prínos k produkcii CO2 a popolčeka tiež nie je zanedbateľný. Výbuch sopky dokáže tiež globálne ovplyvňovať pokles teploty (výbuch sopky Pinatubo v roku 1991 spôsobil pokles ročnej priemernej teploty o 0,6°C na celej severnej pologuli).
http://veda-technika.blogspot.sk/2008/09/sopky-jejich-vliv-na-klima.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pinatubo
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mount_St._Helens

Ako teda chce austrálska vláda bojovať proti klimatickým zmenám? Chce zakázať neautorizované výbuchy sopiek, či zrážanie litosferických dosiek? "Poručíme větru, dešti!" sme tu už raz mali. Nefungovalo to, ale ľudia sú nepoučiteľní.

Nie som ani zástancom plundrovania prírodných zdrojov. Protesty proti komunistickému režimu v Československu boli okrem dodržiavania ľudských a občianskych práv aj o životnom prostredí (vydanie publikácie Bratislava nahlas v r. 1987), ktoré komunisti často drastickými spôsobmi ničili. Pretože tak to dopadne vždy, keď sa k vláde dostanú zločinci bez úcty k životu a slobode, ktorých jedinou motiváciou je moc, vlastné obohatenie a direktívne riadenie životov ostatných ľudí bez ohľadu na realitu. V Austrálii chcú politici regulovať a direktívne nariaďovať ľuďom, aby prispeli z vlastných peňazí k fiktívnemu boju proti klimatickým zmenám. To vedie len k spomaleniu ekonomiky, obchádzaniu nariadení a zbytočnej kriminalizácii ľudí vytvárajúcich hodnoty a v konečnom dôsledku spôsobené škody prevýšia škody spôsobené extrémnym počasím.

Odporúčam austrálčanom, pretože 2/3 z nich sú normálni ľudia, ktorí nesúhlasia s emisnými kvótami a s daňami za teplý vzduch, aby si zvolili novú vládu. Tá momentálna (aké prekvapenie, ľavicová) len využíva hlúposť časti národa, zdaňuje úspešných, vypaluje od nich peniaze a... nie, nedáva ich na boj proti klimatickým zmenám. Nepôjdu predsa zalievať všetky sopky sveta betónom... Navonok bude vláda kopať do muchotrávok ako Já I., ale v skutočnosti ukradnutými peniazmi zafinancuje bandu darmožráčov, ktorí sa tvária, že bojujú proti klimatickým zmenám. Oni totiž dobre vedia, že cikať proti vetru je zbytočné. Radšej ten vietor využijú na vlastné obohatenie a strašenie neinformovaných, aby sa prílev peňazí nezastavil.

Nechce sa mi veriť, že by sa v dnešnej dobe našli ľudia, ktorí úprimne veria, že dokážu podstatným spôsobom ovplyvniť klimatické zmeny. Verím však, že na zemeguli žije dosť ľudí, ktorých je možné klamať a manipulovať do takej miery, aby ich tlak urobil z predaja teplého vzduchu veľmi výnosný biznis.

V 70. rokoch sa časť vedeckej obce strachovala, že prichádza nová doba ľadová a strašili nás fenoménom globálneho ochladzovania. Ich málomúdre teórie preberali seriózne sa tváriace časopisy (Time) a strašili pred katastrofou. Dnes je to naopak - a teórie o otepľovaní opäť preberajú tie isté časopisy. O ďalších 30 rokov nás možno budú opäť pseudovedci strašiť chladom, alebo si vymyslia boj proti inému strašidelnému mlynu.

Každý normálny človek môže prírodu jedine rešpektovať, prispôsobovať sa jej výkyvom a správať sa k nej ohľaduplne. A nie stavať na piedestál ľudí, ktorí strach z človekom takmer neovplyvniteľných klimatických zmien zneužívajú na vlastné obohatenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?