O Ficovi a ľudskoprávnych svätuškároch

Autor: Vladimír Palko ml. | 19.2.2013 o 20:44 | (upravené 20.2.2013 o 8:35) Karma článku: 8,70 | Prečítané:  958x

U Roberta Fica sme si už zvykli na všeličo. Na pôde bratislavskej VŠ ekonómie a manažmentu verejnej správy* však predseda vlády premiéra štátu perlil viac než hojne.

Fico sa rozčuľoval nad ľudskoprávnymi aktivistami, ktorí vláde bránia vykonať extrémne opatrenia v podobe umiestňovania rómskych detí do vzdelávacích inštitúcií, potrebné pre ich výchovu. Postavil sa tak do role trpiteľa. On nič nezmôže, pretože sa naňho hneď zosype armáda "ľudskoprávnych svätuškárov". http://tv.sme.sk/v/26257/fico-rozpraval-studentom-ako-by-zobral-romske-deti-od-rodicov.html

Lenže zabudol povedať, že jeho vláda ľudskoprávnych svätuškárov priamo finančne podporuje. Milióny eur idú zo štátneho rozpočtu v rôznej podobe (priamo, cez eurofondy, granty) práve na činnosť ľudskoprávnych aktivistov. Častokrát sú aj samotní štátni úradníci zároveň ľudskoprávnymi aktivistami. Len na aktivity LGBT aktivistov, ktorých možno tiež zaradiť do Ficovej kategórie "ľudskoprávny svätuškár" vydal štát minulý rok minimálne 200 000,- EUR.

Prečo toto ničím nepodložené financovanie Fico nezastaví (napr. aktivity LGBT financované Úradom vlády, na ktoré ma priamy dosah) a nepoužije ušetrené peniaze inak?

Pretože sa mu hodí mať štátom platených ľudí, ktorých môže kedykoľvek označiť za prekážku geniality smeráckych plánov. A použiť ich ako alibi vlastného nezáujmu riešiť problémy tejto krajiny.

Robert Fico ďalej podľa svojich slov nevidí riešenie vo vodení pozorovateľov na Luník IX., organizovaní seminárov a konferencií. Riešenie vidí vo väčšom zapojení európskeho spoločenstva. Ale nespočíva práve to zapojenie aj vo vodení pozorovateľov na Luník IX., organizovaní odborných seminárov a konferencií?

Predseda vlády SR by sa mal rozhodnúť, čo chce spoločnosti odkázať a neprotirečiť si. Vystúpením v Trnave ukázal akurát bezmocnosť a neschopnosť. Ale historkou so Sarkozym pobavil. Dokonca mu verím, že je pravdivá. Také niečo by vlastnou hlavou nevymyslel ani on. Alebo áno?


*za upozornenie na chybu ďakujem Lukášovi Pitelovi a Eugenovi Kordovi

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?