Mengeleho svet, Kennedy, Sparta, veda a zdravý rozum.

Autor: Vladimír Palko ml. | 13.3.2013 o 12:04 | (upravené 13.3.2013 o 12:27) Karma článku: 9,65 | Prečítané:  1273x

Žijeme v dobe, keď vajíčko každého druhého vtáka v bažine, či ikra kapra v jazere má väčšiu právnu ochranu, ako nenarodené dieťa na Slovensku. Niekedy si pripadám ako v starogréckej Sparte, kde zdeformované, alebo inak postihnuté deti hádzali zo skaly v mene akejsi "dokonalosti" rasy. Len dnes sa to robí inak, sofistikovanejšie. A z tej pomyselnej skaly sa zhadzujú najmä deti zdravé.

Keď je dieťa nechcené, "lekári" majú naporúdzi rôzne spôsoby, ako ospravedlniť potrat. Vypočítajú u nenarodeného dieťaťa možnosť výskytu Downovho syndrómu, alebo iného postihnutia a ajhľa, keď je percento trošku vyššie od "normálu", lekár odporučí potrat. Šmik šmik, pravdepodobne budúce postihnuté decko je v bioodpade, ďalšia žena s doživotnou traumou na svete, všetko je v najlepšom poriadku. Vražda? Kdeže, to je už pár desaťročí prekonaná záležitosť. Čo včera volali ľudia vraždou, sa dnes nazýva možnosťou voľby. Pro choice. Za čo sa posielalo do väzenia, sa dnes dávajú vyznamenania a hovoria pochvalné slová.

Spomeňme napríklad amerického senátora Edwarda Kennedyho, ktorý si za dlhé roky v politike vyslúžil obdivnú prezývku "lev senátu". Tento politik demokratickej strany svojho času hlasoval proti zakázaniu potratu metódou čiastočného narodenia, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani doktor Mengele. Veď posúďte sami. Dieťa v deviatom mesiaci "doktor" vytiahne z lona matky nožičkami napred, prepichne mu zozadu hlava nožnicami, vysaje mozog a už mŕtve vytiahne von. Barbarstvo zasluhujúce odsúdenie, alebo záslužný čin? 

Stačí sa pozrieť, ako sa vyjadril na Kennedyho pohrebe hlavný rečník, prezident Barack Obama. V chváloreči povedal aj vetu: "Bol zástancom tých, ktorí nemajú nič." Ako rozpoznáme ľudí, ktorí nemajú nič? Bezdomovcov? Chudobných? Áno. Ale nemá tu niekto náhodou ešte menej ako oni? Nie je tu ešte niekto krehkejší a bezmocnejší ako chudobní?

Späť na vymierajúce Slovensko. Nenarodené deti u nás majú minimálnu právnu ochranu. Do dvanástich týždňov ich môžete beztrestne zabíjať a väčšina sa bude tváriť, že je to úplne v poriadku. Šírte agendu kultúry smrti dostatočne nahlas a veľká časť spoločnosti vám za to bude tlieskať. Hlásajte, že "pro choice" je najlepšie riešenie pre ženy a možno vás takmer zvolia za prezidentku.

Veľa zástancov potratov tvrdí, že sa riadia zdravým rozumom s prihliadnutím na vedu. Veda jasne definuje, čo je to DNA. Obhajcovia potratu do 12. týždňa argumentujú, že vedci sa nevedia zhodnúť, kedy už začína byť dieťa dieťaťom. Mne zdravý rozum s prihliadnutím na vedu hovorí, že vznikom novej, jedinečnej DNA v tele matky, ľudovo povedané počatím. Asi existujú dva rôzne druhy zdravého rozumu a dva absolútne odlišné svety vedy. Ten druhý svet možno nazvať Mengeleho svetom.

Sú hodnoty, ktoré stoja za to, aby sa za ne človek postavil vždy keď je to potrebné, bez ohľadu na barbarstvo okolitej spoločnosti. Jednou z nich je nenarodený ľudský život. Túto sobotu 16.3.2013 bude v Bratislave opäť pochod za život. Príďte podporiť tých, ktorí nemajú naozaj nič. www.bratislavazazivot.sk
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.


Už ste čítali?