O mužskej galantnosti a bojkote bratislavského maratónu

Autor: Vladimír Palko ml. | 24.3.2013 o 12:29 | Karma článku: 12,32 | Prečítané:  2046x

Nedávno sa kamarát novinár na sociálnej sieti posťažoval, že si ženy začínajú mýliť slušnosť a galantnosť s flirtovaním. Na jeho povzdychnutie som odpísal, že len spadol do jamy, ktorú pomáha kopať.

Kamarát totiž aktívne podporuje LGBT komunitu plnej radikálnych feministiek. Feministky sú známe o. i. aj presadzovaním tzv. rodovej rovnosti a snahou vykoreniť podľa nich nepatričné mužské správanie, medzi ktoré patria aj galantné gestá. Otváranie dverí, podržanie kabáta a danie prednosti, ktoré slušne vychovaní muži považujú za samozrejmosť, feministky považujú za sexizmus. Médiá, vrátane slovenských, samozrejme gender agendu žerú aj s navijákom a masírujú ňou populáciu hlava nehlava. Následkom je, že sú galantnosť a slušnosť prezentované ako nevhodné správanie, z života vytrácajú a ženy si na ňu nemajú ako zvyknúť. Veľa z nich, najmä tých mladších, ju potom môže považovať za niečo iné, než čím v skutočnosti je. 

Feministická agenda, akokoľvek nezmyselná, zasahuje do spoločenského života čoraz väčšmi. "Zrovnoprávnenie" vyskakuje zovšadiaľ, najmä vďaka Bruselu - podivné 40 percentné kvóty v predstavenstvách podnikov veľkých firiem, zmeny v poistení, ktoré v konečnom dôsledku poškodili samotné ženy, a podobne. Naposledy zarezonovala mediálnym priestorom kauza "dvojitého metra" pri odmeňovaní víťazov bratislavského maratónu. Feministky označili jednanie organizátora akcie za diskriminačné a vydieraním dosiahli, aby vyrovnal odmenu v ženskej kategórii s mužskou. Rád by som ženám doprial vo všetkých športoch rovnaké ocenenie, ale príde mi nelogické prikazovať súkromnej firme, aby ocenila rovnako víťazstvo v kategórii mužov, kde je konkurencia vyše 600 súťažiacich, a v kategórii žien, kde je ich len necelá stovka.


Že feministky použili vydieranie a mediálny nátlak, ma neprekvapilo. Prekvapila ma však promptnosť, s akou usporiadateľ vyhovel ich "teroristickým" požiadavkam. Keby som teraz napísal, že budem doživotne bojkotovať bratislavský maratón (a to behám veľmi rád, už sa teším o dva týždne na Národný beh Devín - Bratislava) a každý rok prídem na štart s obrovským transparentom s nápisom zdôrazňujúcim zbabelosť usporiadateľa, stiahol by svoje rozhodnutie v prospech feministiek späť? To sa nikdy nedozvieme, pretože vydieranie nie je mojou metódou boja.

Na záver by som chcel apelovať na mladých mužov, masírovaných gender agendou, aby sa ňou nenechali zastrašiť a správali sa každý deň k ženám slušne a galantnosti sa nevyhýbali. Otvárajte dvere, dávajte prednosť, noste kvety a dajte ženám cítiť, že si vážite ich odlišnosť od nás, mužov. Nie preto, lebo to niekto od vás chce, ale pretože je to normálne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?