Ficov vládny gaypride

Autor: Vladimír Palko ml. | 25.4.2013 o 17:34 | Karma článku: 11,59 | Prečítané:  2771x

Približne pred rokom, 20. marca som v mene Mladých konzervatívnych demokratov Slovenska poslal otvorený list vtedy ešte predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej. Vyzval som ju, aby zrušila finančnú podporu Úradu vlády Festivalu Inakosti a všetkým organizáciám, ktoré na území Slovenska propagujú homosexuálny spôsob života o. i. aj medzi deťmi.

V septembri mladí konzervatívci iniciovali vznik iniciatívy Niečo tu nepasuje, v rámci ktorej desiatky občianskych združení vyzvalo premiéra Roberta Fica k hlasovaniu proti registrovaným partnerstvám - jednom z krokov salámovej taktiky homolobby v ceste k zničeniu inštitútu manželstva a adopciám detí homosexuálnymi pármi.

Dnes zarezonovala médiami informácia, že tento rok sa neuskutoční pochod homosexuálov Bratislavou.

Rád vidím, keď majú iniciatívy, do ktorých sa zapojím, alebo ich spoluorganizujem, aspoň čiastočný úspech. Problémom zostáva, že LGBTI lobby už  pochodovať ulicami Bratislavy nemusí. Svoj boj úspešne presunuli z ulíc na vládnu úroveň (vznik LGBTI komisie pri Úrade vlády SR), sú priamo financovaní Ficovou vládou (ročne sa z našich daní vydá približne 480.000,- EUR na financovanie aktivít homolobby a jej propagáciu), a podporovaní lokálpolitikmi typu Ftáčnik a Rosová.

Pochod a oslava "inakosti" boli svojim spôsobom kontraproduktívne svojimi vonkajšími prejavmi a ochotou konzervatívnych síl protestovať proti ich diskriminačným požiadavkám, ktoré požadovali zapracovať do slovenskej legislatívy.

Čo dnes vidíme, je zmena taktiky homolobby. Vynechávajú tristnú viditeľnú zložku svojho boja (paródie na svadby a pod.) a sústredia svoju energiu do menej viditeľného, ale ľahšieho zápasu - prostredníctvom LGBTI komisie pri Úrade vlády. Servilná slovenská vláda totiž nekriticky prijíma európsku legislatívu aj v tejto oblasti, preto je pre homolobby jednoduchšie presadzovať svoje aktivity bez vonkajšieho upozorňovania na svoje požiadavky, ktoré sa na Slovensku nestretávajú s pochopením.

Kto sa však zastane diskriminovanej väčšiny? KDH, ktoré bolo ticho, keď premiérka Radičová začala prostredníctvom Úradu vlády financovať homolobby? Smer, ktorý síce nehlasoval za registrované partnerstvá, ale homolobby potichu financuje a ako ústupok vytvoril komisiu, ktorej cieľom je v podstate skryté presadzovanie diskriminačnej legislatívy?

Vo Francúzsku v posledných týždňoch protestovalo proti socialistickému zákonu o homomanželstvách a adopciách detí homosexuálmi vyše milión Francúzov. Západná kultúra postupne, ale isto upadá do stavu, v ktorom bola tá sovietska pred takmer storočím po nástupe komunistického režimu. Ten sa ako jednu z prvých vecí pokúsil rozvrátiť tradičnú rodinu, aj keď inými prostriedkami. Verím, že na Slovensku sa situácia do podobného stavu nevyvinie. Ak áno, zodpovednosť ponesie Róbert Fico osobne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?