Prečo by ste ma mali zvoliť za poslanca BSK

Autor: Vladimír Palko ml. | 4.11.2013 o 12:41 | (upravené 4.11.2013 o 12:49) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1824x

Hneď na úvod si dovolím rozšíriť otázku. Prečo by ste ma mali zvoliť do Bratislavského samosprávneho kraja a nevoliť doň poslancov parlamentu? A nielen to - prečo by ste nemali do BSK voliť ľudí, na ktorých má dosah ľubovoľná parlamentná strana?

Uvediem veľmi jednoduchý príklad. Bratislavskému regiónu sa z daní v nej vybratých ani zďaleka nevráti všetko. Bratislava výrazne dotuje chudobnejšie regióny. Aj preto tu máme od zimy do leta rozbité cesty, aj preto tu nemáme cyklotrasy hodné hlavného mesta a okolia, aj preto chodníky a námestia v centre Bratislavy vyzerajú ako po nájazde stáda diviakov.

Myslíte si, že bratislavský primátor, župan, starostovia, či terajší poslanci BSK zviazaní s parlamentnými stranami budú presadzovať viac peňazí do bratislavského regiónu? Môj názor je, že nie.

Chcú byť totiž úspešní na celoslovenskej úrovni, v rámci existujúceho jediného volebného obvodu pre parlamentné i európske voľby. Na rovinu povedané - kupujú si hlasy mimobratislavských voličov na úkor kvality života Bratislavčanov. Nikto z lídrov parlamentných politických strán a ani nikto z poslancov národnej rady či Európskeho parlamentu nemá a nebude mať chuť bojovať za Bratislavčanov. Z ich pohľadu je agenda Bratislavy, vrátane otázky kvality života jej obyvateľov, len priťažujúcou okolnosťou v kariére. A do určitej miery to platí aj pre ostatné samosprávne kraje.

Systém jedného volebného obvodu pre parlamentné a európske voľby proste zabíja záujem politikov o "ich" región. Schválne, skúste si sami odpovedať na otázku, prečo majú záujem "veľkí politici" kandidovať v regionálnych a komunálnych voľbách.

Systém je nastavený zle, ale voliči aj napriek tomu majú šancu voliť ľudí, ktorým záleží na kvalite života v ich regióne. Volám sa Vladimír Palko a s číslom 20 kandidujem v 1. volebnom obvode - Staré mesto. Kandidujem za Konzervatívnych demokratov Slovenska a nebudem kandidovať v parlamentných, ani v európskych voľbách.

PS: Netvrdím, že Bratislava nemá byť solidárna, ale krásavici na Dunaji by prospelo, keby si za svoje peniaze mohla kúpiť k očným tieňom aj rúž.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?