Prečo Ján Čarnogurský

Autor: Vladimír Palko ml. | 25.2.2014 o 21:03 | (upravené 25.2.2014 o 21:10) Karma článku: 13,81 | Prečítané:  3853x

Pôvodne som chcel napísať blog o 20.000 kilometroch najazdených s Jánom Čarnogurským po Slovensku. Ako sme brali stopárov, vyšli na Kriváň, ako skákal s padákom... pretože vraj treba J. Č. poľudšťovať. Aby pôsobil sympatickejšie. Ale rozmyslel som si to. Rozmyslel som si to vo chvíli, keď som si prečítal článok SME "Ešte nikdy sme sa nemali tak dobre".

V tom článku sú pomerne komplexne zhrnuté dôvody, prečo sa na Slovensku žije lepšie, ako pred rokom 1989. Autori zľahka načrtli aj príčiny - v tomto prípade politické zápasy, ktoré, keby sa neboli uskutočnili, Slovensko by nebolo tam, kde je. Porážka komunizmu, vyhratý boj s Mečiarom, či nastolenie vízie samostatnej "stoličky a hviezdičky" Slovenska v Európe už v roku 1990.

Toto všetko má "na svedomí" Ján Čarnogurský. Človek, ktorý 20 rokov života strávil bojom proti komunistickému režimu, doplatil na to stratou zamestnania a slobody, a ďalších takmer 10 rokov bojom proti Mečiarovi, na čo doplatil vznikom mýtov a dodnes prežívajúcich klamstiev okolo jeho osoby. A ktorý v čase, keď bol ministrom spravodlivosti, najviac bojoval proti harabinizácii v súdnictve. Ešte pred pár mesiacmi Harabin na svojej tlačovej besede spomínal Jána Čarnogurského ako ministra spravodlivosti, ktorý najviac poškodil slovenské súdnictvo. 12 rokov (sic!)po jeho dobrovoľnom odchode z politiky. Keď to hovorí Harabin, asi to Čarnogurský vtedy robil dobre.

Ešte pred rokom som Jána Čarnogurského takmer nepoznal. Dnes, po roku kampane, 20.000 kilometroch, zopár turistických výstupoch, tisícoch mikrodialógov s občanmi, stovkách navštívených miest, desiatkách diskusií, či rozhovorov s novinármi ktorých som sa zúčastnil, viem, že Ján Čarnogurský kládol, kladie a bude vždy klásť záujmy Slovenska na prvé miesto.

Preto, a aj pre mnohé iné, ho budem voliť za prezidenta Slovenskej republiky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov.


Už ste čítali?