Pokusný parkovací králik

Autor: Vladimír Palko ml. | 23.9.2014 o 10:27 | (upravené 23.9.2014 o 11:09) Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1107x

Zahral som sa na pokusného králika a vyskúšal v praxi, ako funguje systém modrých a bielych prerušovaných čiar v Starom meste. Požičal som si motorové vozidlo a odviezol sa niekoľko (desiatok) krát v rôznych časoch z centra k Hlavnej stanici, kde zaviedli modrobiely systém.

V oblasti medzi Karpatskou a Žabotovou som niekoľko krát parkoval aj pred zavedením modrobieleho systému, takže viem prakticky porovnať jeho praktický dopad na parkovanie.
Systém je nastavený výrazne v prospech rezidentov. Približne až 80% parkovacích miest je "modrých". Po ôsmej hodine rannej boli všetky "biele" miesta v oblasti od Karpatskej po Žabotovu beznádejne obsadené. V oblasti sa pomerne často prenajímajú byty a je jasné, že "biele" miesta obsadia nájomníci, alebo okamžite rozchytajú pracovníci a návštevníci.

Čo ale s tými ostatnými ľuďmi, ktorí v oblasti pracujú, alebo prídu na návštevu, a doteraz nemali problém zaparkovať? Momentálne nemajú ani len možnosť zaplatiť si parkovanie na "modrých" miestach, lebo to jednoducho nie je umožnené.

 Je zrejmé, že staromestskí "dopravní experti" si oblasť pred zásahom vôbec neprešli a nezmapovali.  Za týchto niekoľko dní som videl zopár absurdných obrazov namaľovaných štetcom úradníckeho šimľa, nútiaceho stáť autá vedľa približne desiatky "modrých" oficiálnych parkovacích miest, ktoré zostali úplne nevyužité, či ráno, či večer.
Situácia bola najvýraznejšia na Dobšinského ulici, kde boli zaparkované asi dve autá miestnych, ale nikto iný si tam neškrtol, pričom je to ideálna ulica na vytvorenie bielych čiar. Minimálne by stiahla zamestnancov a návštevníkov na "okraj" oblasti. Lenže to by sa potom starostka nemohla chváliť vytvorením vysokého percenta rezidentských miest pre domácich.

Výsledok: v oblasti sa pred zavedením modrobieleho systému dalo zaparkovať relatívne bezproblémovo. Po jeho zavedení takmer vôbec bez toho, aby som sa sám nestal súčasťou absurdného obrazu. Nakoniec som väčšinou zaparkoval na Žilinskej. Ďakujeme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov.


Už ste čítali?