Rosovej obskúrny staromestský televízny web

Autor: Vladimír Palko ml. | 3.10.2014 o 9:35 | (upravené 3.10.2014 o 10:02) Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1464x

Škandalózne odhalenia okolo staromestskej televízie a nehoráznom prenájme mestských priestorov nie sú jediným darčekom starostky firme blízkej SDKÚ.

Stačí sa pozrieť, akú sumu zaplatila minulý rok staromestská samospráva tej istej firme za web http://staromestska.tv/, ku ktorej skutočnej hodnote sa cez tretiu osobu oslovený profesionálny tvorca webových stránok vyjadril svojsky, ale výstižne: "Keby som bol (nepublikovateľný výraz), tak zoberiem 800 EUR, ak by som sa za to hanbil, maximálne 300 EUR. Skutočná hodnota je 100 EUR."

Ďalší oslovení tvorcovia a objednávatelia webových stránok mi potvrdili, že stránka má hodnotu maximálne do 200 EUR. Úrad starostky zaplatil za web bez akejkoľvek pridanej hodnoty sumu 5000,- EUR. Faktúrku č. 1651/2013 si môžete pozrieť tu.

Netreba byť odborník aby bolo jasné, že stránka je vhodná skôr ako pomôcka pre školy, ako moderný web nerobiť. Youtube pluginy, statickosť, dizajn aktuálny v roku 2006, žiadne kľúčové slová pre vyhľadávače. Otázne je tiež, či dotyčná firma vôbec mala v dobe realizácie webovej stránky povolenie na tento druh činnosti...  

Na záver stačí len zopakovať slová obhajoby pani starostky z kauzy TV, prečo lukratívny biznis dostal jej spolustraník: „Súviselo to s tým, že sa poznáme,“ priznáva Rosová. „Človek z SDKÚ je preto mojím partnerom, lebo najlepšie nájdete niekoho, kto vám podá pomocnú ruku alebo spoluprácu, medzi známymi. Keďže som už mnoho rokov v SDKÚ, mám v strane známych. Aj vzťahy sú pridaná hodnota,“ povedala starostka.*

K tomu sa už nič dodať nedá.


*http://bratislava.sme.sk/c/7413557/rosova-dala-televiziu-na-desat-rokov-blizkemu-z-sdku.html
Autor je kandidát koalície KDS - NOVA - KDH - MOST-HÍD - SaS - OĽANO - SMK v 1. staromestskom obvode do miestneho zastupiteľstva.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov.


Už ste čítali?