Rosovej obskúrny staromestský televízny web

Autor: Vladimír Palko ml. | 3.10.2014 o 9:35 | (upravené 3.10.2014 o 10:02) Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1455x

Škandalózne odhalenia okolo staromestskej televízie a nehoráznom prenájme mestských priestorov nie sú jediným darčekom starostky firme blízkej SDKÚ.

Stačí sa pozrieť, akú sumu zaplatila minulý rok staromestská samospráva tej istej firme za web http://staromestska.tv/, ku ktorej skutočnej hodnote sa cez tretiu osobu oslovený profesionálny tvorca webových stránok vyjadril svojsky, ale výstižne: "Keby som bol (nepublikovateľný výraz), tak zoberiem 800 EUR, ak by som sa za to hanbil, maximálne 300 EUR. Skutočná hodnota je 100 EUR."

Ďalší oslovení tvorcovia a objednávatelia webových stránok mi potvrdili, že stránka má hodnotu maximálne do 200 EUR. Úrad starostky zaplatil za web bez akejkoľvek pridanej hodnoty sumu 5000,- EUR. Faktúrku č. 1651/2013 si môžete pozrieť tu.

Netreba byť odborník aby bolo jasné, že stránka je vhodná skôr ako pomôcka pre školy, ako moderný web nerobiť. Youtube pluginy, statickosť, dizajn aktuálny v roku 2006, žiadne kľúčové slová pre vyhľadávače. Otázne je tiež, či dotyčná firma vôbec mala v dobe realizácie webovej stránky povolenie na tento druh činnosti...  

Na záver stačí len zopakovať slová obhajoby pani starostky z kauzy TV, prečo lukratívny biznis dostal jej spolustraník: „Súviselo to s tým, že sa poznáme,“ priznáva Rosová. „Človek z SDKÚ je preto mojím partnerom, lebo najlepšie nájdete niekoho, kto vám podá pomocnú ruku alebo spoluprácu, medzi známymi. Keďže som už mnoho rokov v SDKÚ, mám v strane známych. Aj vzťahy sú pridaná hodnota,“ povedala starostka.*

K tomu sa už nič dodať nedá.


*http://bratislava.sme.sk/c/7413557/rosova-dala-televiziu-na-desat-rokov-blizkemu-z-sdku.html
Autor je kandidát koalície KDS - NOVA - KDH - MOST-HÍD - SaS - OĽANO - SMK v 1. staromestskom obvode do miestneho zastupiteľstva.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Mayová prehrala dôležité hlasovanie o brexite

Proti návrhu zákona sa vzbúrili poslanci Konzervatívnej strany.

TECH

Na Jupiteri sa deje čosi zvláštne, Veľká červená škvrna sa zmenšuje

Vedci pracujú na trojrozmernom modeli najznámejšej búrky.


Už ste čítali?