Patetické znôšky rusofóbnych blbostí (pardon za výraz)

Autor: Vladimír Palko ml. | 4.6.2015 o 13:44 | (upravené 4.6.2015 o 14:24) Karma článku: 8,68 | Prečítané:  2853x

Desiatky osobností, medzi nimi aj zopár takých, ktoré si naozaj vážim, podpísalo pomerne podivnú zmesku pseudoargumentov na jednom papieri. Od vecí pravdivých, cez tristné, až po zavádzajúce polopravdy. Preberme si ich.

Je možné kritizovať Fica za dvojtvárnosť. Áno, jeho politika smerom k Rusku navonok vyzerá, že ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Ľavá hlasuje za sankcie proti Rusku, pravá chodí do Moskvy na štátne návštevy, keď väčšina EU lídrov sedí doma. Fico v tejto veci vsádza dosť veľa - možno dúfa, že zostane kamarát so všetkými, ale veci môžu vypáliť aj tak, že ho nebude mať rád nikto. Niektoré zaznamenané kroky EÚ aj Ruska už boli pomerne dôraznou reakciou na Ficove dvojtvárne konanie. Nemyslím si však, že nemal do Moskvy ísť. Geografická poloha Slovenska naznačuje, že je pre nás výhodnejšie mať dobré vzťahy so západom aj východom, nie len s jednou stranou. Ficovi vlastne nie je čo závidieť, a momentálne určite len ticho dúfa, že aspoň rok od neho nebude ani jedna strana nič príliš deklaratívne chcieť.

Kritizovať Fica za "mlčanie" vo veci nesprávnej interpretácie vpádu okupačných vojsk v roku 1968 ruskou štátnou televíziou je už poriadne zavádzajúce. Kto len trošku sledoval médiá, mohol sa dozvedieť, že výhradu predniesol šéf zamini Lajčák. A možno sa zhodneme v názore, že povaha veci zodpovedala skôr Lajčákovej, nie Ficovej náplni práce. Preto ak už Fica zľahka kritizovať, tak za to, že výhradu nepredniesol sám, ale že to nechal na Lajčáka. Okrem toho, milé osobnosti, ak už mal niekto Putinovi niekto z očí do očí povedať nejaké výhrady, tak prezident Kiska. Ale ten namiesto priamej konfrontácie s Putinom radšej neletel nikam, lebo ste ho zavrátili späť ako ovcu.

Sankcie sú pomerne komplexnou záležitosťou. Vojna sa vždy vedie vo viacerých rovinách a jednou z nich je aj rovina hospodárska. EÚ a USA vyhlásením sankcií v podstate vyhlásili Rusku hospodársku vojnu a je legitímne mať názor, že to robiť nemali. Slovenské obchodné záujmy sú, možno to niektoré osobnosti prekvapí, aj v Rusku. Argumentácia "premiérom všetkých" je nesprávna v predpoklade, že smerom na Západ by mal byť Fico dobrý a smerom na východ zlý. Lenže v takom prípade by mu tí so záujmami na východe začali vyčítať, že nie je premiérom všetkých... Tristo hrmených, veď aj Margaret Thatcher robila biznis so sovietmi a nikto ju nepodozrieval, že chce zatiahnuť Britániu do sovietskej sféry vplyvu. Opäť teda možno kritizovať Fica skôr za hlasovanie jeho europoslancov a už oveľa menej za nesúhlasný názor na vyhlásenie hospodárskej vojny Rusku.

Mrzí ma, že musím komentovať takéto patetické znôšky blbostí (pardon za výraz), ale čo je veľa, to je moc. Keď sa bude debata na pravej strane politického spektra viesť takýmto skratkovitým spôsobom, bude nám Fico vládnuť do nevidím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov.


Už ste čítali?