Riešenia pre staromestské Podhradie

Autor: Vladimír Palko ml. | 11.8.2016 o 13:05 | (upravené 11.8.2016 o 16:39) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  862x

Niekedy mám pocit, že primátor a starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto si neplnia svoje povinnosti tak dôkladne, ako by sa od nich čakalo. Dnes najmä v prípade častého rušenia nočného pokoja v staromestskom Podhradí.

Zvyšujúca sa koncentrácia podnikov na uliciach Židovská, Mikulášska a Beblavého, následná celonočná "aktivita" opilcov počas posledného roka a neschopnosť polície nastoliť poriadok, donútila obyvateľov k  medializácii problému a tlačeniu na znormálnenie nezávideniahodnej situácie, v ktorej sa nie vlastnou vinou ocitli.

Podľa vyjadrení Miestneho úradu, Policajného zboru SR či Odboru živnostenského podnikania MV sme sa dozvedeli, že sú na opilcov aj krčmárov krátki, čím ich vlastne povzbudili k pokračovaniu v tom, čo robili doteraz. Zopár 30€ pokút ich rozhodne nezastaví.
 

Preto sú možnosti dve: prvá je silová. Ak primátor Nesrovnal mohol vyžadovať nočné stráženie stavby Starého mosta dvoma dvojčlennými hliadkami Mestskej polície, pričom museli logicky zúfalo chýbať inde, určite nie je teraz nemožné presunúť ich do krízovej oblasti. A pravidelne robiť zásahy s kynologickými hliadkami. Lenže Mestská polícia je početne tak podvýživená, že sme v miestnom zastupiteľstve tento rok museli prijať uznesenie, v ktorom primátora žiadame, aby sa pre Staré mesto navýšili počty policajtov aspoň o 20%. Primátor našu žiadosť zatiaľ úspešne ignoruje.

Druhá možnosť, určite vhodnejšia, je na starostovi Starého Mesta. Má legálnu možnosť skrátiť otváracie hodiny podnikov podľa platného Všeobecne záväzného nariadenia, ktoré hovorí:
 

"Mestská časť môže zrušiť určenú osobitnú prevádzkovú dobu prevádzkarne, najmä ak v dôsledku prevádzky prevádzkarne opakovane v priebehu 90 dní dôjde: a) k porušovaniu verejného poriadku napríklad rušením nočného kľudu alebo poškodzovaniu životného prostredia, ktoré sa preukazujú najmä opodstatneným služobným výjazdom Mestskej polície hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (...)"

 

Zjednodušene povedané - kde opilcovi v noci nenalejú, tam opilec nepríde.

 

Primátor Nesrovnal aj nezávislý starosta s podporou Smeru Števčík, zdá sa, majú na programe dňa iné veci ako riešenie sťažností obyvateľov, ktorí sa od jari do jesene vyspia len keď prší, alebo je zima...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?