Ešte k otváracím hodinám v Starom Meste

Autor: Vladimír Palko ml. | 26.9.2016 o 9:52 | Karma článku: 3,75 | Prečítané:  1301x

Minulý týždeň sa stali dve veci: prešlo prísne Všeobecne záväzné nariadenie o otváracích hodinách, a následne ho nezávislý starosta s podporou Smeru Stevčík nepodpísal.

VZN sa prijímalo ťažko, už začiatkom roka 2016 bolo jasné, že tábory obyvateľov a prevádzkarov sú nezmieriteľné. Zároveň však vznikol priestor na dohodu a kompromis medzi väčšinou poslancov staromestského zastupiteľstva. Veľký posun od marcového zasadnutia, keď za VZN hlasovali len traja poslanci a predkladateľ vicestarosta Boháč zaň nakoniec ruku ani nezdvihol.

V utorok zastupiteľstvo prijalo 3/5 väčšinou prítomných poslancov nové VZN. Strhla sa vášnivá mediálna búrka, ktorá však ani zďaleka nezodpovedala realite dokumentu, navyše podmieňovaného funkčnosťou Nesrovnalovej podvýživenej Mestskej polície, neschopného Policajného zboru a Miestneho úradu Starého Mesta.


Mnohí poslanci postavili do hry svoju povesť a za svoje hlasovanie čelili obvineniam, ktoré si tak úplne nezaslúžili.
 

Potom starosta Števčík vyhlásil, že VZN nepodpíše.

Pokiaľ viem, Števčík nikdy nemal k návrhom svojho vicestarostu výhrady.  Návrh prešiel tak, ako ho navrhoval Števčíkov vicestarosta a ďalší poslanci, s jednou úpravou kolegu Dostála. Konzultoval sa s právnikmi dostatočne, na každom stretnutí kde som bol prítomný bola aj právnička úradu.

A zrazu je tu nová právna analýza, že vraj sa nedá? Ha-ha.

Staré Mesto musí mať VZN o otváracích hodinách. Je jediným z mála nástrojov, ako môžu obyvatelia skrz poslancov ovplyvniť život v Starom Meste a regulovať otváracie hodiny tak, aby nevládla úplná anarchia.

 Po Števčíkovom kroku sa ale bude situácia ďalej len naťahovať a riešenie je opäť v nedohľadne. A som zvedavý, kto z poslancov, od minulého utorka pranierovaných vo verejnom priestore, zahlasuje za ďalší návrh VZN z dielne úradu človeka bez rešpektu voči poslancom a obyvateľom Starého Mesta.

PS: v hlasovaní som sa zdržal = môj hlas sa automaticky zarátal k hlasom proti. Návrh VZN bol príliš prísny a len trestal prevádzkarov dodržiavajúcich pravidlá. Avšak bol som ochotný rešpektovať hlasovanie väčšiny demokraticky zvolených zástupcov obyvateľov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Mayová prehrala dôležité hlasovanie o brexite

Proti návrhu zákona sa vzbúrili poslanci Konzervatívnej strany.

TECH

Na Jupiteri sa deje čosi zvláštne, Veľká červená škvrna sa zmenšuje

Vedci pracujú na trojrozmernom modeli najznámejšej búrky.


Už ste čítali?