Príbeh jedného retardéru

Autor: Vladimír Palko ml. | 24.3.2017 o 12:40 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  1054x

Retardér pred materskou školou by mal byť samozrejmosťou. Starosta Števčík si to napriek žiadostiam Rady školy Grosslingova 48 a poslancov nemyslí.

Ako člen Rady základnej školy a škôlky M. R. Štefánika na Grosslingovej 48 a súčasne dopravnej komisie som občas konfrontovaný so žiadosťami na úpravu dopravných značení, resp. obmedzení v okolí školy. Jedným z nich bola žiadosť o vybudovanie spomaľovacieho prvku pred školou.

Na jednej strane kvôli väčšej bezpečnosti detí, na druhej kvôli vjazdu a výjazdu áut rovno do dvora. Rada školy návrh odhlasovala ešte minulý rok v septembri 2016 a poslala samospráve oficiálnu žiadosť. Predniesol som ju na dopravnej komisii a poslanci schválili odporučenie retardér umiestniť pred odbočku, resp. vjazd/výjazd do školy.

Na každej ďalšej komisii som sa pýtal, čo je s retardérom, kedy bude namontovaný. Až do minulej komisie som dostával odpoveď, že žiadosť je vybavená a retardér objednaný.

V stredu, vyše pol roka po podaní žiadosti, som sa prešiel po Grosslingovej a retardér stále nikde. Preto som sa na konci komisie, úplne na záver (pre istotu), opäť pýtal, aký je stav žiadosti. Úradníčka odpovedala, že starosta jej prikázal žiadosť zrušiť, pretože chce problém riešiť stavebnou úpravou, podobnou prechodu pred Gymnáziom Grosslingova.

Áno, starosta sa už vyjadroval v roku 2016, že chce v tom úseku postaviť špeciálny retardér s prechodom, keď sa bude úsek celkovo rekonštruovať. Výborný nápad! Teda až na fakt, že relevantný úsek (medzi Ulicou 29. augusta a Lazaretskou) bol rekonštruovaný pomerne nedávno a prerábať ho by bolo nákladnou fraškou. A o 30 - 40 rokov, keď konečne príde na rad opätovná rekonštrukcia tejto časti Grosslingovej... áno, potom naše deti môžu rozhodnúť o inom type prechodu.

Po tejto škandalóznej informácii, ktorú by úrad zamlčal, keby sa nikto nič neopýtal, som okamžite navrhol, aby sa do doby, kým sa nebude robiť komplexná rekonštrukcia ulice, zahŕňajúca aj výstavbu vyvýšeného prechodu pre chodcov s funkciou spomaľovača, predsa len namontoval retardér. Poslanci v komisii samozrejme návrh schválili. Škoda len, že uznesenia komisie majú len poradný charakter.

Konečné rozhodnutie je na starostovi Števčíkovi, ktorému možno aj tento text pomôže pochopiť, že môže dokaziť Židovskú nevkusnými kachličkami, že môže nepodpísať VZN o otváracích hodinách schválené väčšinou poslancov, môže rušiť parkovacie miesta pre Staromešťanov bez náhrady, môže míňať milióny EUR z rezervného fondu na bohviečo, ale naozaj by nemal čakať už ani chvíľu na namontovanie bezpečnostného prvku, ktorý môže zachrániť život dieťaťu už v pondelok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Whisky: Nerozumiem tomu, akým hlúpostiam dokážeme uveriť

Spevák Slobodnej Európy precestoval svet. Cez to hodnotí aj Slovensko.

DOMOV

Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia

Na mieste zasahovalo takmer 20 hasičov.


Už ste čítali?