Hnusná fasáda hotela Danube

Autor: Vladimír Palko ml. | 13.9.2017 o 15:18 | (upravené 14.9.2017 o 14:58) Karma článku: 3,97 | Prečítané:  1397x

Áno, toto je téma, ktorá prednostne zaujíma niektorých staromestských zákonodarcov. A ďalšie, ktoré vlastne nemajú veľmi možnosť ovplyvniť, ale zato im tieto témy umožnia byť dlhodobo viditeľní a ľúbivo sa k nim vyjadrovať.

Namiesto aby sa zaujímali o reálne problémy prerokúvaných napríklad v školských radách. Napríklad riešiť grafittmi znehodnotené fasády a ďalšie problémy škôl, ktorých je Staré Mesto zriaďovateľom. Ale to by sa najprv museli prestať vyhýbať zvoleniu do nejakej z nich.

Alebo problémy dopravy a verejného poriadku v Starom Meste. Niektorých poslancov vidno na zasadnutiach komisie len minimálne. Dnešok sa bude niesť v duchu tém hodnotenia úrovne udržiavania verejného poriadku a jej zlepšením, tiež sa budem pýtať zástupcov Mestskej polície, čo urobila tento rok napríklad pre bezpečnosť a pokojný spánok občanov z Podhradia. Úrad mal už dávnejšie pristúpiť k informatívnej kampani smerom k prevádzkam, aby po 22:00 ich personál dobrovoľne oslovil odchádzajúcich zákazníkov, aby rešpektovali nočný pokoj. Skúsim k zavedeniu takejto iniciatívy prispieť.

Dnes, rok pred koncom mandátu, sa tiež budú prerokúvať možnosti rozšírenia rezidentských zón. Čiže služba občanom, ktorá mala byť už dávno hotová, ale takmer tri roky stála, pretože väčšina poslancov vrátane starostu verila v zázračnú formulku primátora Nesrovnala o všemocnej celomestskej parkovacej politike. Dnes je jasné (poniektorým nám to bolo jasné od začiatku), že tá iniciatíva bola od začiatku odsúdená na neúspech a komickým čakaním na Godota.

Hotel Danube sa mi nejako extra nepáčil ani pred prvou rekonštrukciou, ani teraz po druhej rekonštrukcii. Ale je to stále lepšie, ako keby bola celá jeho fasáda prekrytá veľkou reklamou na nejakú automobilku. Možno to nakoniec bude malý, absurdný, ale predsa krok dopredu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?