Nikto vám nemôže dať to, čo vám Vallo vie sľúbiť. (vývoj v parkovacej politike)

Autor: Vladimír Palko ml. | 21.5.2019 o 12:16 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5881x

Verejnosť a niektorí poslanci sa pustili do Vallovej parkovacej politiky a roztrhali ju faktickými pripomienkami na kusy. Vallo prudko zmenil rétoriku a nastal čas sľubov. Nesplniteľných.

Upozornenie: Pre lepšie pochopenie kontextu v nasledujúcom texte odporúčam prečítať si môj predchádzajúci blog.  

Primátor minulý týždeň povedal: „Konkrétna zóna sa zavedie, až keď budú na základe predchádzajúcich analýz zabezpečené dostatočne parkovacie kapacity pre rezidentov. Kým ich tam nebude vybudovaných dostatok, platené parkovanie sa tam nespustí,

Rozoberme si toto tvrdenie na drobné.

Absencia analýz. Primátor, okrem toho, že nepriamo priznáva zúfalú nepripravenosť, tlačí na poslancov mesta a mestských častí, aby prijali návrh, ktorý je v podstate bianco šekom, nepodložený dátami a modelmi správania vlastníkov automobilov. A mestské časti mu na to skáču, až na výnimky (Vallovu parkovaciu politiku neschválilo Staré Mesto, Nové Mesto a Vrakuňa).

Sľub dostatku parkovacích miest. Už dnes vieme, že tých parkovacích miest pre všetkých rezidentov jednoducho nebude dosť. Po zavedení zóny sa zrušia miesta, kde sa dnes dá legálne stáť, ale parkovacia politiky s nimi neráta. Zrušených miest môže byť v závislosti od lokácie až 60%. Dokazujú to najnovšie lokálne pasportizácie. S tým, že mimobratislavských vodičov tu zas až toľko nie je (15 - 20%).

Opäť, ako rátam, tak rátam, stále nám tu lieta približne 30% Bratislavčanov, ktorí v zavedenej zóne nezaparkujú. Budú musieť parkovať mimo zóny, problém sa presunie vedľa a aby sa vyriešil, bude sa musieť zaviesť - ďalšia zóna, s rovnakými problémami.

Nehovoriac o tých, ktorí si prihlásia trvalý pobyt, pretože inak budú spoplatnení hodinovou sadzbou 24/7. S tými ráta tiež? Nevieme.

Čistá katastrofa.

Primátor tvrdí súčasne aj toto: „Spoplatnené zóny budú len tam, kde je problém zaparkovať, nebolo by fér spoplatňovať miesta, kde sa parkuje bez problémov,"

Ako to vidím ja, s každou zónou vznikne problém. Viem si predstaviť, že ľudia budú doslova prosiť, aby sa aspoň o niečo zmenšil a dúfať, že to mesto nejako zariadi vytvorením ďalšej zóny. Nezariadi, opäť ho len posunie ďalej. A v kombinácii s vysokými poplatkami bude znechucovať ľudí, až kým sa to „nejako“ neutrasie.

Nuž, v istom zmysle je to majstrovský plán.

Len škoda, že je založený na primátorovej nekompetentnosti. Alebo na vedomom klamstve.

Neviem, čo z toho je horšie.

 

PS: Čokoľvek vám bude primátor a jeho ľudia sľubovať, ani na chvíľu nezabudnite, o čo im v skutočnosti ide. Buď, aby ste sa zbavili svojho auta a presadli do MHD, alebo, aby vás motoristická „úchylka“ aspoň poriadne finančne zabolela. A že to s umelým vytváraním parkovacieho problému Vallo a spol. myslia vážne, dokazuje aktuálne plánované zrušenie 120-tich parkovacích miest na Námestí SNP a v jeho okolí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavou budú pochodovať odporcovia potratov

Organizátori očakávajú až 85-tisíc účastníkov.

Píše Samuel Jezný

Jednoduchý svet pochodujúcich proti interrupciám

Väčšina z nás je pro-life a pro-choice zároveň.


Už ste čítali?