Vallo, Lajčák a neschopnosť urobiť si poriadok doma (parkovanie diplomatov v pešej zóne)

Autor: Vladimír Palko ml. | 17.7.2019 o 13:05 | (upravené 17.7.2019 o 13:22) Karma článku: 3,82 | Prečítané:  1502x

Už dva roky riešim, ako vyhostiť diplomatov z Františkánskeho námestia. Neúspešne. Z pozície poslanca mestskej časti sú niektoré veci proste nemožné. Nejaké čiastočné úspechy sa však podarili.

Napríklad, že Mestská polícia už nepúšťa do pešej zóny všetky autá, čiže aj tie bez povolenia vjazdu. Predtým púšťali všetkých, stačilo, že videli značky EE. Alebo aj ZZ, čo je ale iba označenie pre automobil technickej či administratívnej podpory vyslanectva.

 

Na otázku, či mestskí policajti nekontrolujú, kto v aute s diplomatickými značkami jazdí (pretože nimi jazdí kde kto), som dostal odpoveď, že nemajú dostatok personálnych kapacít, aby to vedeli zistiť.

 

V roku 2016 riešila MP blokovým konaním 1453 priestupkov iba na Františkánskom námestí. Z toho sa pravdepodobne ani jeden netýkal vozidiel s diplomatickým označením a ich vodičov. A tisíce priestupkov na jednom mieste asi nie sú dôvod pre cielenú akciu mestskej polície...

 

Po x - mesačnej mailovej komunikácii som si minulý rok dohodol stretnutie s štvorčlennou delegáciou ministerstva zahraničných vecí, na ktorom som sa dozvedel najmä, prečo vlastne nemôžu urobiť nič, iba nezbedných veľvyslancov listovými obsielkami pekne prosiť, aby neporušovali naše zákony.

 

Môj náhradný plán, z poslaneckých priorít  zafinancovať cyklostojany na mieste, kde diplomati parkujú, síce našiel odovzu na magistráte, ale zdá sa, vyšlo len na tri stojany, ktoré nevyriešili (takmer) nič.  Nie som spokojný s výsledkom, ale aspoň som sa o niečo pokúsil.

 

Kto sa nepokúsil absolútne o nič, je primátor Vallo. Razantne presadzoval svoju nič neriešiacu parkovaciu politiku, ide z titulu svojej funkcie rušiť vyše stovky parkovacích miest v centre, ale aby z Františkánskeho námestia vypoklonkoval diplomatov, to nie. Pričom stačí zopár vhodne umiestnených stĺpikov.

 

Robiť prieky diplomatom, to nie je ako na basu brnkať a na prajdoch sa pretŕčať.

 

Tiež nerozumiem, prečo si v iných krajinách vedia diplomati odparkovať svoje autá v podzemných garážach, len v Bratislave sa správajú, ako keby sme boli posledná zapľuvaná dedina a oni si mohli v pešej zóne robiť, čo chcú.

 

Obávam sa, že to niečo dokazuje aj o ministrovi zahraničných vecí Lajčákovi a o rešpekte, ktorý (ne)má u svojich kolegov diplomatov, najmä z Francúzska. Možno si myslia, že by mohli zaparkovať pokojne aj v záhone ruží pani Lajčákovej. Ktovie.

 

Možno by nebolo odveci urobiť si najprv poriadok doma a až potom to skúšať vo svete, pán minister.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Dobré ráno

Dobré ráno: Smer sabotuje reformu nemocníc, ktorú sám sľúbil

Ide o najväčšiu reformu ostatných rokov.

Komentár Petra Schutza

Nositelia normalizačného víru sú tu stále

Trebárs Fico musel podpisom potvrdiť súhlas s odpudivosťou celej tejto éry.


Už ste čítali?