Progresívne hókusy pókusy na Štefánikovej a ohrození rezidenti

Autor: Vladimír Palko ml. | 16.1.2020 o 7:48 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  2798x

Už niekoľko mesiacov "funguje" na Štefánikovej ulici buspruh pre MHD. Lenže progresívni súdruhovia urobili niekde chybu a chýbajúci pruh si motoristi alternatívne nahradili.

Bratislava pre vytváranie zápchy nepotrebuje protesty autodopravcov, úplne jej stačí Vallov cyklomagistrát. Zrušil jeden pruh, vznikol lievik, ergo zápcha.

Zápcha na začiatku Štefánikovej spôsobila, že sa vodiči snažia ju obísť. Odbočia buď rovno na Palisády a odtiaľ ju obchádzajú Moyzesovou a ulicou Fraňa Kráľa, alebo odbočia o sto metrov neskôr na Gunduličovu a potom pokračujú ulicou Fraňa Kráľa. Na hlavný ťah sa pripoja pri SAV-ke.

Z pohľadu vodiča snažiaceho sa dostať z bodu A do bodu B čo najplynulejšie je to logické riešenie.

Z pohľadu rezidenta žijúceho na vyššie spomenutých uliciach je to ranné peklo, pretože v jednosmerke určenej pre obsluhu s obojstranným parkovaním sa zrazu brutálne zahustila a zrýchlila doprava tak, že je problém nastúpiť do auta.

O naložení dieťaťa do autosedačky bez úplného zablokovania premávky a vypočutia si zopár "slušných" poznámok na svoju adresu ani nehovorím.

Odrazené zrkadielka a ďalšie škody spôsobené bezohľadnou jazdou sa stali tiež súčasťou tejto bývalej pokojnej štvrte, tvoriacej rozhranie medzi vilami a obytnými domami, vrátane nebývalo zvýšenej hladiny hluku a smogu. A to nielen na Fraňa Kráľa, ale najmä na Štefánikovej ulici samotnej.

Podobný problém už dopravná komisia riešila na uliciach Holubyho a Šulekovej, kde dnes vďaka neschopnosti magistrátom spravovanej mestskej polície odkontrolovať zákaz prejazdu leží betónový panel a úsek je zokruhovaný.

Lenže ulica Fraňa Kráľa sa zokruhovať nedá a prípadný zákaz prejazdu nedokáže magistrát odkontrolovať.

Rozumiem, že cieľom Vallovej partičky je čo najviac znechutiť život motoristom vytvorením umelých zápch a o pár sekúnd zrýchliť MHD.

Poprosím však nie na úkor zdravia a majetku Staromešťanov, pán primátor. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Dva roky po vražde: Kuciak je príbeh väčší ako Slovensko

Vraždy z Mače boli domáce násilie, o ktorom sa patrilo hovoriť.

Bol to šialený skok. Vlhová sa zľakla a vypla hlavu

Slovenka dosiahla životný výsledok.


Už ste čítali?