Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

remember 1948 - 1989 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

vrtulka,
ani náhodou nepatrím do fanklubu Palkovcov, ale skús si nájsť napríklad, čo to bola "Akcia B". Pre začiatok by to aj stačilo.
slusnyobcan
Zasa tu poučuješ
a mentoruješ ? Ty si musela robiť u komunistov nejakú kádrováčku alebo zväzácku funkcionárku ....stále len... "...nájdi si, naštuduj si, pozri si, douč sa pravopis..." :-D Keď si dáš nick "slušný občan", ešte to neznamená, že ním naozaj si (tak ako ja nie som egyptský boh)....kádruješ, zatvárať ľudí by si chcela....máš v sebe ešte veľa totality....snaž sa byť lepším človekom
set
<< < 1 2 3 > >>

Čo sa staráš,

čo píšem? vrtulka v poslednom odseku príspevku poprosil o konkrétne mená, tak som mu dala tip. Kde v tom krátkom príspevku poučujem a mentorujem? Asi máš so mnou problém, ale to je tvoj problém, nie môj.
A čo mu tu mám opísať celú Akciu B? Najviac sa dozvie, keď si prečíta fakty.
Prosím, prestaň sa do mňa navážať, to nemáš inú prácu, len ma sledovať? Tak by si potom mohol vedieť, že som nikdy nebola v strane, práve naopak, boli sme komunistami prenasledovaná rodina.
A to, aký som človek, vedia moji blízki, moji známi, je mi ukradnuté, čo si o mne myslíš práve ty.
 

S tým sledovaním

si dosť fandíš...:-D.....ale to ma u teba neprekvapuje....jednoducho, keď si čítam diskusie tak - nakoľko sa vyjadruješ takmer ku všetkému v štýle aký som popísal vyššie - na teba musím natrafiť...ale buď pokojná, toto je môj posledný dnešný príspevok, idem sa zaoberať zmysluplnejšou prácou...maj sa dobre a uvažuj nad sebou
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ty posielaš

oplzlé a úchylné maily, tak neviem, kto z nás dvoch je prípad pre psychiatra.
Čo ťa je do toho, čo píšem, kde píšem? Absolútne nič!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

mas u mna K+
perfekne vystihnute.
 

Vidím, chlapci,

že ste si pomastili svoje egá (set, umwelt a ty), skľudnite hormódy a dajte mi pokoj.

fifko100 - k tvojmu mailu: nebola som, nie som eštébáčka, kágébáčka, siskárka, členka žiadnej strany, som úplne normálna žena, ktorá zažila päťdesiate roky, normalizáciu, mečiarizmus a teraz zažíva ficizmus.
Zásadne nedávam rušiť príspevky, už som neraz písala prečo. Tak zopakujem: som za to, aby si každý mohol prečítať aj bludy, nech si o pisateľovi urobí svoj názor, takže ani umweltove príspevky som nedala zrušiť.
fifko100 - prezentuješ sa tu ako slušný, inteligentný, pritom mi do mailu napíšeš, že som odpad (a iné). Hanbíš sa svoj názor napísať sem? A k tej karme: mňa obviňuješ z klikania na mínusky, ale ak pozrieš na príspevky (s výnimkou umweltu) a môj, tak je jasné, kto tu kliká na mínusky. Ja to nie som. Ale ak ti tak veľmi záleží na karme, prosím, urobím ti radosť a idem ti kliknúť na plusku.

Vážení, všetci traja, keby ste si radšej pozreli, na čo som reagovala, ako som reagovala, tak ste si mohli ušetriť vypisovanie príspevkov, ale hlavne urážajúcich, oplzlých mailov na moju adresu. Ale ak vás to urobí aspoň na chvíľu šťastnejšími, prosím, poslúžte si.

Ešte som to nespravila, teraz budem mať premiéru - použijem IGNORE. Takže, sorry, vaše príspevky už nebudem môcť prečítať.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vidíš...

kádrováčka v akcii :-D....keď niekto nesúhlasí s jej pseudovtipnými výrokmi, ktorými tu obšťastňuje širokú diskutérsku pospolitosť, tak radšej zavrie oči....ešte si idem pozrieť, čo to znamená "skľudnite hormódy", pretože písmená "n" a "d" sú na klávesnici ďaleko, takže to preklep nebude....

"slušný občan", ešte by som ti rád napísal aby si neklamala, pretože ja som ti nikdy žiadny mail ani krátku správu neposlal....no, ale klamstvo pravdepodobne patrí k štýlu tvojho písania, takže ma to ani neprekvapuje....s pozdravom polepši sa a premýšľaj nad sebou...
 

 

vidis :)
 

 

fakt sila.
ono by bolo treba tie prispevky pred zmazanim aj citat. nie len zmazat hlava-nehlava, ze mili admini?
 

martuška

možno sa mýlim, ale pre mňa akcia B bola vždy akcia proti Benderovcom.
máme rôzne názory, no neverím, že by si podporovala benderovcov
 

Miško,

robíš si srandu, že? Neverím, že nevieš. Akcia B (od slova byt) bola zameraná na vysťahovanie celých rodín za účelom získania bytov/domov po týchto ľuďoch a nasťahovaní režim podporujúcich. Oficiálne to súdruhovia zdôvodňovali ich protispoločenskou činnosťou. Tí vysťahovaní končili väčšinou v jednej izbičke bez hygienických zariadení, bez kúrenia, pritom im boli odobrané byty prvej kategórie.
Som presvedčená, že toto veľmi dobre vieš, žiadni benderovci v tom neboli. Len žiadnemu celoživotnému komunistovi sa toto nehodí do krámu.
 

ja som vyšiel z toho

že počas môjho detstva bol populárny film Akcia B, ktorý bol o boji proti banderovcom na území Slovenska
 

 

Miško,

tak na tento film nás nahnali na základnej škole za 70 halierov. A bol prieser, lebo môj ocino vletel do školy a vyprosil si, aby 8-ročné dieťa nútili chodiť na takéto filmy.
Ináč, dobre to vystihol jeden diskutujúci na tej stránke: "Prekrucovanie a falšovanie dejín", ani sa nedá čudovať, bol nakrútený v roku 1951, ťažko čakať nejakú objektívnosť. Pre istotu dodávam: nezastávam sa žiadnych zločincov - ani banderovcov, ani komunistov.
 

 

To sa teda mýliš a riadne. To bola taká malá obdoba činskej kutúrnej revolúcie. Inteligencia teda tá neprispôsobivá, nespratná buržoázna hajde na vidiek a keďže ani tam neboli voľné byty tak do chlievov, maštalí. A niekedy to nemusel byť ani nespoľahlivý človek, len sa niekomu zapáčil jeho byt. A ten niekto bol ten správny súdruh. Idea sa zrodila v hlave súdruha Alexeja Čepičku. Zodpovedný za akciu: súdruh Lietavec.
Celkové v ý s l e d k y A k c i e B hodnotí nasledujúci súdobí d o k u m e n t :
" z Bratislavy v 17 etapách od 3. 7. 1952 do 19. 9. 1953 vysťahovaných 678 rodín, navrhnutých bolo
860 rodín, schválených 743; k vysťahovaniu zvyšných 65 rodín kvôli zastaveniu
Akcie B už nedošlo"
„Zo Žiliny vysťahovali 68 rodín, z Martina 136 rodín, z Komárna 160 rodín, v Nitre získali vysťahovaním rodín a delením nadmerných bytov
až 960 bytov."
http://www.upn.gov.sk/publikac...
 

slušnýobčan

veru...a ty si zisti čo sa dialo v PZ počas ministrovania p.Palka st.....zisti si koľko nás to ministrovanie stálo...ktoa a prečo bol odvolaný,prepustený alebo presunutý na inú funkciu,kolko prepustených policajtov vyhralo súdne spory a boli im vyplatené vcelku vysoké sumy,samozrejme že nie z vrecka toho kto rozhodol a podpísal....a skús aj niečo o p.Ažaltovičovi v súvislosti s Palkovcami....
To by tiež na začiatok stačilo:)
 

David,

nechápem, prečo mi to píšeš. Jasne som napísala, že nepatrím k sympatizantom palkovcov, a teda ani exministra palka.
Neriešim obsah blogu, len som reagovala na prosbu diskutéra vrtulka. Myslenie niektorých diskutérov mi občas zostáva záhadou.
 
Hodnoť

 

Skrátka - normálni sú v tejto krajine iba pán Palko ml., pán Palko st. a pán Minárik.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 229
 2. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 88
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 66
 4. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 51
 5. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 41
 6. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 39
 7. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 34
 8. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 30
 9. Rudolf Pado: Holý je nahý 28
 10. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 26

Rebríčky článkov


 1. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 2. Richard Gajarský: Vakcinácia po slovensky.
 3. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 4. Denis Jacko: V Prahe
 5. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 6. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 7. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 8. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 9. Veronika Svabyova: Poézia
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"


Už ste čítali?