Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

remember 1948 - 1989 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3

Hodnoť

To z tých horných pisateľov

nik nezbadal, že V. Palko mal v množstve napísaných myšlienok obrovitú pravdu?...
Strčíte si hlavu do piesku a nevidíte, nepočujete, lebo nechcete vidieť a počuť - ani pravdu, ani to, čo sa dialo a sa deje...
 
Hodnoť

Výborne, jasne a zrozumiteľne

napísaný článok! Mali by si ho prečítať a zamyslieť sa nad napísaným, hlavne mladí ľudia, pretože TERAZ sa rozhoduje o ich ďalšom živote! Veď predsa oni nie sú zaťažení minulosťou, takže sa nemôžu vyhovárať na "mlieko za dve koruny". Mali by sa trošku viacej zaujímať o nedávnu minulosť (čítaním na internete a pýtaním sa svojich rodičov a starých rodičov). A čo sa toho mlieka týka, tak tí dôchodcovia, ktorí tento argument používajú, skutočne devedia narátať do desať, pretože inak by vedeli, že je to argument "na vode". Tých už asi nikto nepresvedčí. Ale myslím si, že je ešte veľa ľudí v dôchodkovom aj preddôchodkovom veku (ktorí si dobu 50. a 60. rokov pamätajú), ktorí vedia "kde je sever" a vedeli by mladým vysvetliť kam nás títo naši terajší "mocní" vedú. Apelujem na nich, aby začali robiť trochu osvetu vo svojom okolí a zachovali sa konečne uvážlivo pri budúcich voľbách! A nech mi nikto nevykladá, že v tej dobe napr. dostávali ľudia byty zadarmo. Áno, lacno dostali niektorí na prenájom byty v panelákoch, pretože ich budovali pre zamestnancov veľkých závodov v okolí. Ale čo tí ostatní na dedinách, ktorí si stavali domy sami? Ak žil poctivo iba zo svojho platu, tak sa musel zadĺžiť na celý svoj aktívny život, aby mohol ten dom postaviť. Pokiaľ nesplatil pôžičku, tak dom bol ako vecné bremeno v banke. Toto píšem z vlasnej skúsenosti! A tí "hrdinovia", ktorí napíšu, že oni nepotrebovali takú pôžičku, tak tí buď kradli materiál zo štátnych stavieb, alebo používali autá zamestnávateľa načierno, prípadne aj svojich púodriadených v pracovnej dobe. Alebo mali také platy (samozrejme, vyvolení s červenou knižkou), že peniaze im nerobili žiaden problém. Nech si nemyslia tí, ktorí plačú za tými voľakedajšími "istotami", že by to tu bolo pri takomto bačovaní v štáte ešte pár rokov vydržalo! Nebolo, všetko už bolo prešustrované, ten tichý "pád" systému bol nekrvavým vyslobodením pre vládnucu elitu, aby mohli pokračovať vo svojom rozkrádaní pod kabátom demokracie!!!!! A hlúpi Janovia a Mary im to "žerú" dodnes.
Samozrejme, uvedomujem si aj tú vec, že ak niekto nebude môcť dnes splácať pôžičku (na byt, alebo na dom), tak má veľký problém. Nuž, ale to som zasa pri tom rozkradnutom Slovensku... a práve o toto ide, treba tu schváliť také zákony pre občana, ktoré mu, v prípade takýchto problémov, dovolia ručiť tou budovanou stavbou. Ani "červená" banka si nepustila peniaze iba tak, z dôvodu pomoci pracujúcim. Aj my sme museli mať ručiteľa s určitým príjmom a stavbu banka automaticky nahlásila na úrad Geodézie ako vecné bremeno, takže sme do poslednej splátky vlastne bývali "v cudzom".

A ešte pár slov k tomu "ľudskému" čo pre našich rodičov urobili "červení záchrancovia pred drinou". Otec, keď sa chcel ženiť, tak museli načierno zakľať prasa, pretože im to na MNV nedovolili, bolo treba plniť kontigenty...sused, vlastniaci kravu a pár koní, hospodáriaci na pár hektároch zomrel vo veku cez 30 rokov na psychické týranie zo strany úradov, pri neustálej snahe pripraviť ho o tie polia a zvieratá...moja blízka príbuzná si odsedela pár rokov za verejné vyjadrenie názoru na tých červených zlodejov...áno, mal sa dobre ten čo mal červenú knižku.

Pán Palko, fandím Vám aj všetkým mladým, rovnako zmýšľajúcim, nedajte sa odradiť a zastrašiť. Ide o budúcnosť vašu a vašich deti!
 
Hodnoť

Mám technickú:

a koho reprezentovalo PiT? Luteránov? Však to boli vaši kňazi rôznych postavení, neboli to ľudia zvonka RKC!
 

 

nuz, keby si najprv pohol zadkom a nieco si pohladal, tak by si zistil, ze PiT katolikov nereprezentovalo. PiT reprezentovalo tak nanajvys samo seba a svoju spolupracu s rezimom, pretoze RKC samotna ho odmietala. V RKC ma konecne slovo Vatikan a ten PiT ako reprezentanta cs. katolikov neuznal - prave naopak.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

...neviem,...

...ale prečo mi po prečítaní blogu a všetkého okolo blogu, " mi sa mi" vnucuje myšlienka, narcis?...
 
Hodnoť

no

"izmy" tu budú vždy ale keď už, tak to zoberme poctivo a zdémonizujme všetky izmy. Kapitalizmus - ktorý vytvára krízu, socializmus, ktorý berie šikovným, komunizmus - ktorý sa ***** a "inakosť" rovno posiela kopať urán, klerikalizmus - ktorý si osobuje právo na sny a vieru ľudí, atď.
.
Problém - ak to vôbec je problém, je v človeku. Ten "izmus", ktorý toto spôsobuje sa nazýva jendoducho - egoizmus. Skrátka mocní - v starovekom zmysle - sila a schopnosť zabiť protivníka, znásilniť mu ženu, zobrať mu dcéry - ako súložnice, kone a majetok, resp. v tomto modernom - schopnosť kúpiť si "demokratický systém", vrátane prokuratúry, súdov a parlamentu", ovládali a ovládajú tých ostatných, ktorí na nich otročia. Je to v človeku. A nielen v nás chlapoch, je to aj v ženách. Stačí si pozrieť vlnu rozvodovosti po husákových čistkách - tí čestní a zásadoví, ktorí bojovali proti nespravodlivosti, nielenže boli obraní o prácu, možnosti uplatnenia, atď., ale zradili ich aj vlastné ženy, ke´d už z nich nič "nekukalo" a nedoniesli domov kopu papierikov.
.
Slušných ľudí aby na prstoch jednej ruky z tisícov rátal. Chudoba kričí aká je slušná a že tí druhí, teda mocní, kradnú. Človek by tomu aj uveril ale daj im moc, daj im možnosť a väčších vydriduchov nenájdeš. Tí, čo teraz zdierajú a klamú, v inom systéme posielali ľudí za ich názor do basy a ešte v inom, pred x rokmi ich rovno zotročovali. Ani to vaše kresťanstvo nedokáže ľudí "poľudštiť". Makám v biznise a väčších vydriduchov ako kresťanov, nepoznám. Bohužiaľ - voči zamestnancom prehnane tvrdí, zdieračskí ale každý druhý deň do kostola a svätuškárske blogy tu budú písať jedna radosť. A to je prosím pekne filozofia typu "miluj blížneho svojho ako seba samého". Keď už toto nedokáže ľudí urobiť vedomými bytosťami, čakáš že ich takými urobí nejaká politika?
.
Z môjho pohľadu máme pekný systém, čo sa týka práva - v ústave sú ušľachtilé zásady, ktoré sú pretavené aj do x zákonov. Výsledok? Ten istý ako vždy. EGOIZMUS a TUPOSŤ človeka.
 
Hodnoť

(-:

Fajn, selektivna kritika pomerov bola dojimava; zostava uz len riesenie problemov mlcanim..
 
Hodnoť

k tej oprave

nie je čo opravovať, treba si len spomenúť na Sokola.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 173
 2. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 64
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 55
 4. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 42
 5. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 24
 6. Rudolf Pado: Holý je nahý 24
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 24
 8. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 17
 9. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 13
 10. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 12

Rebríčky článkov


 1. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 2. Richard Gajarský: Vakcinácia po slovensky.
 3. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 4. Denis Jacko: V Prahe
 5. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 6. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 7. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 8. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 9. Veronika Svabyova: Poézia
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"


Už ste čítali?